Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tanítsam meg a cicám a...

Hogy tanítsam meg a cicám a mosakodásra?

Figyelt kérdés
13 hetes kismacskám simán kijön kakilás után az alomból, és mosakodás nélkül leül a bútorra. Ha véletlenül olyan lesz a lába, az sem izgatja.
2018. máj. 19. 22:03
 1/7 StanaZoLl válasza:
100%
Én úgy tudom hogy azok magukat tisztogatják mikor nyalják magukat
2018. máj. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Persze, nyalogatja magát, csak soha nem ott, ahol épp kellene.
2018. máj. 19. 22:13
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Próbáld meg minél többször "elkapni" amikor kijön az alomból, és nedves babatörlővel, vagy nedves, puha ronggyal tisztogasd meg. Kezdd a fejénél, végig a testén, végül gondosan a lábait is.
2018. máj. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Még kicsi. Ilyenkor még nem elég ügyesek. A miénket eleinte mindig el kellett kapni, amikor kijött az alomból, hogy átnézzük, nem maradt-e trutyis. Azt találtam ki, hogy ha valahol olyan maradt, akkor vizes kézzel összevizeztem a fenekét. Az annyira nem tetszett neki, hogy mindenképpen le akarta pucolni magáról a vizet és vele együtt mindent letakarított magáról.

Ha a lába is olyan, nem lehet, hogy hasmenése van? Vagy túl laza a bélsara? Csak azért kérdezem, mert a normális végterméktől azért a lába nem lesz kakis.

2018. máj. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
Pici korban ugyetlenek. Kesobb mar nem lesznek kakisak.
2018. máj. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nedves vatrakoronggal törölgesd meg ilyenkor.


Mi 3 hetesen találtunk egy pici cicát, egyáltalán nem tudott mosakodni, még szopis volt. Fél éven át minden este én mosdattam le nedves vattakoronggal, aztán egyszercsak elkezdett magától mosakodni. Most már 12 éves 😊

2018. máj. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Meg szoktam törölgetni a fenekét, csak nem mindig sikerül időben elkapni. Mostanában lazább a széklete, állatorvos javaslatára kapott extra féreghajtó kúrát, hátha giardia okozza, de egyelőre nem látok változást. Eddig az anyja mosdatta, de kb. egy hete szóba sem áll vele, morog rá. Gondoltam arra is, hogy a stressztől van az egész. Csak hát így pláne bújós lett, most is egész éjszaka a párnámon, a fülemhez simulva aludt, és éjszaka is volt vécén, szóval könnyebb lenne az életem, ha hajnali háromkor nem nekem kellene mosdatnom.
2018. máj. 20. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!