Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az 5 hónapos cicám nem akar...

Asztalos Arnold kérdése:

Az 5 hónapos cicám nem akar az alomra szokni! Hogy tanítsam meg neki?

Figyelt kérdés

Az 5 hónapos cicám nem akar az alomra szokni! Már számtalan sok alommal probálkoztam, kristállyal, homokkal, még sóderrel is:’D!

De a lényeg, hogy nem hajlandó használni! Mivel tudnám ösztönözni, hogy rászokjon?


2017. okt. 23. 09:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen alomtálcát használsz? Hol van? Ha nem oda, akkor hová ürít a cica?
2017. okt. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Egy fedett alomtálcát aminek van egy kis csapóajtója!

De az ajtót is felnyitottam a tetejét is levettem. Nem hatott semmit! A tálca az alvóhelyètől nem messze!

Ahová kedve tartja vagy törölközőre!

2017. okt. 23. 10:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Alvóhely közelébe nem az igazi, a macska kényes állat, nem eszik, alszik, végzi dolgát egy helyen. Ennek a 3 dolognak érdemes mindig más-más helyet találni. Mellette egy nyugis helyet érdemes választani alomnak, ahol nem egész nap járkáltok. Nálunk pl az ember wc mellett van az egyik, másik az előszobában a szekrény mellett, harmadik az erkélyen (nyilván az csak jó időben használható).

A szilikonos almokat egyébként az enyémek se használták, leülepedett az aljára a pisi, megmaradt a szag és zavarta őket. Nekem sem volt kellemes tisztogatni. Próbálj meg jól csomósodó almot választani, amiből egybe ki tudod venni a pisit, mert annak erős a szaga, macska kényes, nem megy bele. Nekem ami nagyon bevált Cat's Best Nature Gold macskaalom, amiben gombócba összeáll a pisi, egybe ki tudom venni, és nagyon jó a szagmegkötő képessége is, ráadásul bio, wc-be lehúzható. Nagyon szépen tisztán tartható, takarékos, csak ezzel az alommal hajlandó a két cicám egymás almát is használni.


Egyébként más megoldás nem nagyon van, mint hogy megkeresd a megfelelő almot. Hiába teszel pisis papírt, vagy egész kakit az alomba, a macska csak akkor fogja oda végezni a dolgát, ahova kell, ha az jó helyen van, tiszta, és kényelmes is neki.

2017. okt. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én megpróbálnám azt a törölközőt feláldozni, otthagyni. Ha berögződik neki az, akkor mindig egy kicsit arréb raknám, amerre az alomtálca van, egészen, amíg mellé nem kerül. Aztán szép lassan (almot nem) beletnném az alomtálcába, még mindig tető nélkül. Ha ez megvan, már félsiker! :) utánna lehet szépen lassal csak nagyon kevés almot szórni rá (a törölközőre) aztán kicsit többet, majd így tovább. Ez egy hosszú folyamat. Majd ha már sok alpm is lesz rajta és ki sem látszik az anyag, akkor kivenném azt is.
2017. okt. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Más helyet kell keresni az alomtálcának, és le kell venni a tetejét, lehet, hogy örökre. Sok macska nem szereti. Az alom minősége akkor lehet, hogy itt másodlagos.

Messze kell lennie az alvóhelytől, a kajás, és a vizes táltól. Ennek mindnek távol kell lennie egymástól (kajás-vizesnek is). Csendes, nyugodt helyen. Nem fürdőszobában a mosógép mellett, hanem egy sarokban, ahova elvonulhat. Nézz körül a lakásban, hova tudod tenni, és próbáld meg máshol.

Van itt egy applikáció, játéknak se rossz a gazdinak, arról szól, milyen elrendezésű egy macskabarát otthon (a macska tárgyainak elrendezése):

[link]

De sok infó is van ezen az oldalon.

Nem tudom, milyen az életmódotok, ki mennyit van otthon, nem valami jelzésértékű dolog-e, hogy mondjuk sokat van egyedül, nem hiszem, hogy egészségügyi gond lenne, az a legvégső ötlet.

2017. okt. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!