Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 4-5hetes kiscicának mit adjak?

4-5hetes kiscicának mit adjak?

Figyelt kérdés

Tegnap találtam egy beteg kiscicát kidobva egy dobozban.Macska náthás.Kamillával kezelem jelenleg.Holnap orvoshoz viszem.Adtam neki macska konzervet tegnap felnőtt macskáknak valót mert nem volt itthon kicsiknek való,de ma veszek.

Tej helyett mit adhatok neki?a boltban kapható tejpor az jó neki?Vagy esetleg mit?Csak hétfő délután tudok venni tejpótlót ha az orvos javasolja.


2018. jún. 10. 07:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Laktózmentes tej. A tejpor nem jó, az ugyanolyan, mintha sima tejet adnál.
2018. jún. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Cukros tejporos mehet neki.

A konzervet ha eszi már jó.Ha van rá mód vitaminos alutasakost vagy tálkást.Otthoni felvágott /párizsi?

Én az ilyen tudományos kölyők-felnött-ivartalan tápokba nem hiszek!

Kényelmi okokból én is használok száraztápot kutyáimnál és macskáimnál és (legközelebbi bolti simát), de emellett maradékot is (macskák nem igazán eszik,csak kedv eseti pár falat).Kutyáink viszont a fött ételt szivesebben fogyasztják.Állatorvoshoz az éves oltáson kivül ritkán kényszerülünk betegség miatt.

2018. jún. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A konzerv kaját törd össze villával pépesre, úgy könnyebben megeszi. Megeszi szegény, mert bele lett dobba a mély vízbe, de könnyítsd meg a dolgát, ekkorka cica még nem tud úgy rágni. Cicáknak való anyatejpótló port vegyél Freshnapfban, vagy állatpatikában.
2018. jún. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hol laksz,de ilyen pici cicát azonnal orvoshoz kéne vinni.Sürgősségi ügyelet minden nagyobb városban van.A kamilla ilyenkor kevés nagyon, és olyan gyorsan leromlik az állapotuk, hogy nem élik túl.

A felnőtt macskakonzerv nem jó neki, hús alig van benne.Helyette jobb lenne ha adnál neki darált főtt csirkemellet, combot vagy hasonlót, és mellé laktózmentes tejet.Rendes tej nem jó!Tejpor ugyanaz.Kisállatboltban kapható kiscicának való tejpor, a laktózmentes helyett.Meg vizet is tegyél neki, és vegyél pici cicának való szárazat, azt áztasd be ha nem tudja megenni, meg kiscica konzervet, ami jó fajta és pépes, nem darabos. De legjobb a darált, kezdetben főtt csirkehús, később nyersen is adható.

2018. jún. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Az én cicám is nagyon fiatalon került hozzánk. Mi párizsit adtunk neki, nagyon apróra vágva. Illetve langyos vizet. A kamillás "mosdatás", borogatás is használ egy darabig. De minél hamarabb vidd állatorvoshoz, valószínűleg féregtelenítőt is fog adni neki. Az én cicám helyre jött utánna. A tejpótlót nem javaslom, mert minél tovább fogyaszt anyatejet,vagy pótlót annál nagyobb rá az esély, hogy férhessen lesz. Legalábbis ezt mondta az itteni állatorvos. Remélem, hogy tudtam segíteni.
2018. jún. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Az előző vagyok.

*férges

2018. jún. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ekkora hülyeséget még nem hallottam, hogy a kiscica ha sokáig kap tejpótlót vagy anyatejet, férges lesz!

Ugye nem állatorvos mondta? Melyik egyetemen tanítanak ekkora baromságot?Férges akkor lesz, ha az anyacica is férges,tőle. De a férgesség nem akkora nagy gond, van rá paszta, tabletta, csepp is már, amivel kezelhető.Kell is rendszeresen minden cicát féregteleníteni.Amelyik kiscicát nem veszik el az anyjától, az szopik 12 hetes korig is, míg az anya hagyja.Régen nekem volt olyan, már a kiscicák 1 évesek voltak mikor anyjuknak újra cicái születtek, és a nagyok is szoptak újra.Nem lettek férgesebbek tőle.

Már nincs ilyen, mert minden cicám ivartalanítva van.

2018. jún. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak laktózmentes tejet kell neki adni, de azt naponta 6-szor is, langyosan, meg mellé konzervet, szárazat áztatva, főtt darált húst.A tej amiatt is kell, mert ilyenkor még a vizet nem nagyon isszák meg, ki ne száradjon. Sima tejtől hasmenése lesz, nem férgessége!
2018. jún. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!