Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskámank mitől lehet...

A macskámank mitől lehet székrekedése?

Figyelt kérdés

Acana tápot kap, halasat...

A szőre nagyon szép lett, jobb tapíntású, élénkebb színű és kevésbé is hullik mióta ezt kapja.

Illetve fel is szedett magára egy keveset, ami még jól áll neki.

Viszont 1-2 napja figyelem, hogy valószínüleg székrekedése van...

Olyan 2-3 percet szokott wc-n lenni, s elég kemény és száraz a széklete, valahogy nem is annyira kakira emlékeztető...

Valamint olyan is volt hogy bent volt pár percig, aztán kijött de én utána az alomban se kaki, se pisi nyomát nem láttam.

Ez lehet az új táptól?

Mit kéne tenni, esetleg adjak valamilyen étrendkiegészítőt neki?

Mit?


2018. júl. 22. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Adhatsz neki pl. időnként normális, macskáknak való ételt, pl. főtt csirke húst stb. Nem csodálom, hogy a táptól egy idő után forgácsot szarik. Ezen kívül a macskák elég kevés vizet isznak, így ez esetben vegyél neki cicatejet, mert azt biztos szívesebben megissza. Én most a felnőtt mellett nevelek egy új kismacskát, aki még kap anyatejpótlót is, de a nagy is szívesen bele lefetyel, aminek örülök, mert vizet sosem látom hogy inna.
2018. júl. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A mi macskánk sok vizet iszik. Van úgy, hogy percekig lefetyeli a vizet a bögréjéből.
2018. júl. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"Adhatsz neki pl. időnként normális, macskáknak való ételt, pl. főtt csirke húst"


Hogyha kizárólag hússal etetsz, akkor jobban járnál ha BARF/Prey modellt követnél, a jóminőségü száraztápok hosszútávon jobbak mint a főtt hús, de ha ezt nem akarod mert nem bízol mondjuk a leírásban, akkor mondom ott a BARF.

Az én macskám amúgy kap 2 hetente egy kis nyers májat, meg havi egy nyers tojássárgáját...


Macskatejről nem tudok sokat, az nem a kölyköknek van?

Amúgy lehet, hogy a problémát megoldaná, de hosszútávon nem tom, hogy mennyire egészséges.

2018. júl. 22. 18:30
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja igen, amúgy vizet azt szerencsére minden étkezés (2/nap) után sokat iszik.
2018. júl. 22. 18:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Én nem adnék nekik semmilyen nyerset. Legtöbb alkalommal amikor nyers húst kapott férges lett. Évek óta nem kap nyers húst, megfőzzük neki. (benti macska)
2018. júl. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Van kölyköknek való anyatejpótló, de van magykatej ami ugyan nem bővelkedik sok tápanyagban, amolyan jutalomfalat gyanánt van, de szeretik az ízét. Azért gondoltam csak, mert hátha lazítaná a székletét.
2018. júl. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat, új szót alkottam. Tehát nem "magykatej", hanem macskatej :-D
2018. júl. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!