Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Létezik olyan macska, amelyikn...

Létezik olyan macska, amelyiknek nem hullik annyira a szőre?

Figyelt kérdés
Olyasmi mint a kutyáknál a yorki. És nem a kopaszra gondoltam. Létezik olyan, hogy kevésbé hullik a szőre?

2018. júl. 25. 09:08
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Nem.

A szőr hullás évszak,tartás,genetika satöbbi-n múlik.

2018. júl. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
6%

Szia!


Minden állat, ami rendelkezik szőrrel, az váltja is.

A szőrhullást okozhatja a legtöbb esetben valamiféle gyulladás a testben, de alapvetően is van egy bizonyos időszak, amikor jobban hullhat az állatok szőre.

A macskák esetében ez egy kicsit erőteljesebb lehet, vagyis annak látszódik, ugyebár ők sűrűn tisztogatják magukat, ezáltal tűnhet úgy, hogy sokkal erőteljesebben hullik a szőrük, pedig csak segítenek magukon, hogy a már kihullott, de még a szőrök közül ki nem jött szálakat lenyalják magukról.

Kifejezetten nincs olyan macska, hivatalos értelemben, amelynek nem hullana a szőre, viszont lehet próbálkozni az egészen rövid szőrű, és nem túl tömött, dús szőrzetű macskákkal, (már nem azért, mert azoknak nem hullik a szőrük annyira, mint például egy Birman, vagy Brit hosszú szőrűnek), de rövid szőrű cicák közül tudom ajánlani neked a Brazil, vagy Keleti rövid szőrűt, esetleg az Amerikai rövid szőrűt.

Amint írtam, minden macskának hullik a szőre, de ha rövidebb szőrű macskát választasz, nem tűnik fel annyira egy rövid szőr a padlón, szőnyegen, egyéb helyen, mint egy hosszabb.


R

2018. júl. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
5%
A rövidszőrű macskáknak jobban hullik. Minél hosszabb, annál kevésbé.
2018. júl. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen letezik. A Szfinx macskak vagy a Cornish Rex.
2018. júl. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Devon rex. 2 hónapja van nálam és egy szál szőrt sem láttam még. Igaz, pont ezért választottuk ezt a fajtát.
2019. nov. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!