Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kiscicám "elfelejtett"...

A kiscicám "elfelejtett" szobatiszta lenni? Kandúr,4 hónapos.

Figyelt kérdés
Másfél hónapja van nálam és már az első egy hét után szobatisztának gondoltam. Van egy másfél éves lány cicám is, már egész jól kijönnek, külön tálból esznek-isznak, de egy almot használnak. Nemrég elutaztam 5 napra és édesapám mesélte, hogy 10! különböző helyen is volt macska kaki, amíg távol voltam... előtte is előfordult néha, hogy a szőnyegre pisilt vagy a fürdőszoba ajtó elé kakilt, de ezt be tudtam annak, hogy nem bírta visszatartani, amíg valamelyik családtagom fürdött. Viszont a helyzet egyre rosszabb. Nem győzöm tisztíttatni a szőnyegeket és naponta befújni mindet macskataszító spray-vel, hátha... ellenben ezzel sokszor "követem" a kiscicát és látom, hogy az alomba végzi el a dolgát. Olyan, mintha csak akkor piszkítana tiltott helyekre, amikor éppen nem látja senki. Valakivel fordult már elő ilyen? Mit tegyek?

2018. aug. 9. 22:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
38%

Nekem csak egyszer fordult elő olyan, hogy alom helyett szőnyegre pisilt. Szintén 4 hónapos kan cica.

Előtte nagyon nyöszörgött, sírt és úgy pisilt be.

2018. aug. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem rég voltam vele orvosnál és ezt a problémát nem említettem, viszont arra rákérdeztem, hogy normális-e, hogy kicsi létére hatalmas a pocija? Konkrétan olyan, mint egy kis hordó. Arról nem beszélve, hogy bármit megeszik... de tényleg. Persze normális kereteken belül, ami cicának megengedett. Egyáltalán nem finnyás. És volt már rá eset, hogy a nagyobb cica maradék kajáját is megette. Lehet diétára kéne fogni, mert azért kakil ennyit össze-vissza, mert sokat eszik? Az orvos szerint normális a nagy étvágy, kapott féreghajtót is, de nem volt férges, tehát simán dagi. :)
2018. aug. 9. 22:56
 3/21 anonim ***** válasza:
17%

Nálam reggel kap kaját, meg este. Napközbe egyáltalán nem. Igaz, talán vékony, meg nem olyan kövér, mint a nővérkéje sógornőméknél, de elvan úgy is.

Még nem döglött éhen :D

Egyébként száraz táp folyamatosan ott van neki, szóval amúgy se éhezne, csak azt nem szereti annyira, sőt nem is eszi annyira.

2018. aug. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
51%
Rakj be még egy almot. Két cicára minimum 2 kellene, lehet nem szereti ha koszos az alom, és ezért kakil máshová.
2018. aug. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

3. válaszoló: a kicsi a száraz tápot nem eszi sajna :( a nagy annál inkább.

4. válaszoló: Naponta, max 2 naponta takarítva van az alom, valaki itthon mindig kiszedi a kakit. Az egészet pedig 5-7 naponta cserélem, de a pisis részeket is ki szoktam szedni. Arról nem beszélve, hogy a Fressnapfból a legdrágábbat szoktam nekik venni, nem hiszem, hogy erre lenne a panasz. Akkor a lány cica miért nem pisil/kakil sehova?

2018. aug. 10. 00:28
 6/21 anonim ***** válasza:
Egy macska normál esetben egy nap legfeljebb 2 adagot kakil, ha a tied ennél többet, ráadásul kövér is, akkor csökkentsd az adagot, növeld a mozgást.
2018. aug. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%
Ha válogat, szoktasd le róla. Tedd ki elé a száraztápot, ha nem eszi, vedd el, add oda este. Ha akkor sem eszi, megint vedd el, add oda másnap reggel, és így tovább, amíg meg nem eszi. Ha nem szárazat eszik, akkor mit? Ugye nem alutasakos, konzerv, meg egyéb ilyen moslékokat? Borzasztó egészségtelen, és függőséget okoz (lehet, hogy ezért ekkora az étvágya).
2018. aug. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
7. válaszoló: Egy állatnak nem csak száraz tápon kell élnie... :) és de, alutasakos/konzerv moslékon él :) ember létedre te is csak egy fajta ételt eszel? Nem semmi!
2018. aug. 10. 13:31
 9/21 anonim ***** válasza:
0%
De, csak száraztápon kell élnie, ezt hívják helyes táplálkozásnak... :) Még egyszer mondom, amit adsz neki, teljesen tönkrevágja a szervezetét, borzasztó egészségtelen, és függőséget okoz. :) Ugye tudod, hogy mi a különbség a macska és az ember között? Nem semmi!
2018. aug. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
30%
Mielőtt valaki macskát vállal, nézzen utána a macskatartás alapjainak...
2018. aug. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!