Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valakinek van esetleg ragdoll...

Valakinek van esetleg ragdoll cicája? A kérdéseim a fajtáról lent.

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kiscicát és az elsődleges opció a menhely, de kíváncsiságból utánanéztem néhány fajtának és a ragdoll kinézete és a leírt tulajdonságai nagyon megragadtak. Egy dologgal lenne bajom: az ára. Persze nem azt várom hogy varázsoljatok nekem ingyen egy ragdoll cicust, de az lenne a kérdésem valaki ismer-e Budapest autóval bejárható közelében vagy akár kicsit messzebb is Magyarországon nem vészes árakkal dolgozó ragdoll tenyészetet. Láttam egyet de ott egy cicus volt 200 forint, és akkor inkább mentett macska. Ennél kicsit olcsobban?

Illetve ha valakinek ragdoll cicája van, tapasztalatoknak, viselkedési szokásainak stb... örülnék :)



2018. aug. 10. 12:50
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat nem 200, hanem 200 000, elírtam :)
2018. aug. 10. 12:53
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Akkor kezdj el mentett cicókat nézegetni, egy fajtatiszta ragdoll ugyanis ennyibe kerül jó helyről, rossz helyről meg ugye nem veszünk.

Nekünk van, ivartalanított kandúr, egy kutyus mellett tartjuk lakásban. Gyönyörű cica, viszont a miénk pont nem az a nagyon bújós típus, aminek a fajtát reklámozzák, igazából teljesen úgy viselkedik mint bármely más macska. Szóval ha csak emiatt a “puppy cat” temperamentum miatt vàlasztanád, arra nincs garancia, hogy a tied pont imád majd ölben lenni, meg követ mindenhova.

2018. aug. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
89%
Nekem van, 15 éves öreglány. Már amikor ő született, akkor is nagyon drága volt. Akkoriban Magyaroszágon 2 tenyésztő volt. Mi Szegedről vettük, ivartalanítási kötelezettséggel. És hogy milyen? Nagyon ragaszkodó, alapvetően nyugodt. Okos, gyorsan tanul, soha nem volt gond pl. a szobatisztasággal. "Beszélgetős". Többször költöztünk, új helyen könnyen megszokott, csak a gazdik legyenek ott. Csak bent van és nem is szeretne kimenni. Én tavasszal megnyírom, az ő és a mi érdekünkben is.
2018. aug. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
Először is, fajtatiszta macskát nem kapsz 200 alatt, az a leges-leges-legalja. De ha spórolni akarsz az árán, akkor inkább ne legyen macskád.
2018. aug. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
91%

Szia, mi a párommal június 17-én hoztuk haza a mi kis ragdoll cicánkat, egy csoda, komolyan. :) Nagyon jó természetű, okos, bújós kislány, és nem mellesleg tényleg nagyon szép. Almot és a kaparófát kezdettől fogva ügyesen használta, azonnal szolgáinak fogadott minket és követ mindenhové a lakásban (főleg, ha a konyha felé tartunk), ahol ciripelve kér enni :)). Szeret nagyon játszani mindennel (kupak, cipőfűző, játékegér, kislabda, szolga lelógós nyaklánca), de ha kell, békés nyugalommal pihen a lábunk környékén vagy mellettünk a kanapén. Ölben csak akkor marad meg, ha magától jön oda, ilyenkor dagaszt ezerrel, van, hogy mosdat is. Ha felvesszük, nagyon cukin elengedi magát. Hagyja magát "nyüsztetni", tűri a posimosást, a hámot, a fésülést. És persze egyfolytában jár a motorja, igazi dorombológép.


Mi 140 ezerért vettük őt egy budaörsi tenyészetből, de abszolút megérte. Imádjuk :)


5 helyen érdeklődtünk összesen (4 Budapest környéki, 1 szegedi), 140-170 ezer között mozogtak a kedvenc cicák árai (ebben benne benne van a törzskönyv, az oltások, féregtelenítés, ivartalanítás, egyéves egészségügyi garancia, kezdőcsomag), de 150 volt az általános. Tavaly decemberben kezdtem keresgélni, azóta felmentek volna az árak 200 ezerig? O.o Furcsa...


Viszont arra készülj, hogy egy ilyen cicának nem csak az ára a húzós, hanem a fenntartása is. Minőségi tápok, macskaalom, nem olcsóak havonta. És akkor az esetleges állatorovsi költségekről nem is beszélve... Viszont ha a rendes, regisztrált tenyészetet nem engedheted meg, ne dőlj be a jófogásos 50 ezres szaporítóknak, mert jó eséllyel többet kellene az állatorosnál hagynod, mint amit a tenyésztőnél fizetnél, de legalábbis lehet, hogy külsőre, személyiségre nem olyna lenne cica, mint egy "tipikus" ragdoll (gyakran péládul thai sziámi jellegű keverék cicákat árulnak ragdollként). Szval ha a tenyésztőt nem tudod megoldani, akkor jobb választás a menhely, ott is nagyon odafigyelnek a cicusok egészségére, szocializációjára, és segítenek megkeresni azt a bársonytalpút, aki hozzád illik.


Mielőbbi boldog cicásodást kívánok :)

2018. aug. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!