Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől fogyhatott le hirtelen?

Mitől fogyhatott le hirtelen?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hetes kiscicám. Nagyon kicsi kora óta velem van, anyacica hiányában, illetve az alapítvány is sokkal előbb adta oda mint lehetett volna. Akkor volt max 4 hetes, de már evett ott mindent rendesen, így itthon is adtunk neki. Egy betegség után csak főtt csirkemellet és száraz tápot kapott enni. Elmentünk nyaralni egy ismerős vigyázott rá. Mikor hazaértünk elkezdett menni a hasa, napi 2-3x volt hasmenése, pár nap alatt elmúlt. Viszont bolhás is lett. Kapott bolhaírtót. Ma fogok neki adni féreghajtót is hátha attól fogy. Szép kis pocakja volt de szinte teljesen eltűnt neki. A pocakja mögött a két hátsó lábánál látom leginkább hogy ott teljesen be van esve. Illetve most hirtelen azért elég nagyot is nőtt. Attól is lehet, hogy soványabbnak tűnik? Jövőhéten visszük oltásra, akkor rákérdezek, de addig is kíváncsi lennék a véleményekre. Előre is köszönöm!
2018. aug. 28. 16:52
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt kihagytan bocsánat hogy nem rossz kedvű, ugyanúgy játszik, rohangál, eszik, alszik, mint eddig
2018. aug. 28. 16:53
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha aggasztónak látod a helyzetet, akkor nem kell megvárnod a jövőhetet, vidd el most orvoshoz!

De ha van étvágya a cicának, eszik-iszik-játszik, akkor lehet, hogy a többnapos hasmenés is közrejátszik, ki tudja miket adott neki a megbízott ismerős és megviselte az a két hét (vagy mennyi?) amíg nyaralni voltatok (nyilván az ismerősnél is ment a hasa, csak nem mondta)

A féreghajtótól megint csak menni fog a hasa, a bolhairtót meg nem mindegyiket lehet adni ilyen picikének.

Alapban a korai elválasztás miatt ő egy gyengébb kis cica, aki érzékenyebb gyomrú és belű mint a többi macsek.

Persze ezt ki fogja nőni, de nagyon kell figyelni mindenre az étkezésében.

2018. aug. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

4 napot volt az ismerősnél. Ő mást adott neki, pedig direkt vittem a szokásos ételét, hogy ne legyen baj :/ állítólag ott nem ment a hasa.

Hát úgy tudom hogy féreghajtani muszáj... Direkt olyat kértem, ami nem tabletta, hogy egyszerűbb legyen a szájába nyomni. Viselkedésben nem aggasztó csak én vékonynak látom ahhoz képest amilyen volt eddig..

2018. aug. 28. 17:33
 4/5 anonim ***** válasza:

A hasmenés lehet a környezet változástól, autózástól/hordozóban cipeléstől is, ha esetleg megijedt közben.

A fogyás meg lehet a több mozgástól. Figyeld azért, de szerintem nincs semmi baja némi stresszen kívül. :)

2018. aug. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De jó fej... Miért adott neki mást, amikor direkt vitted a megszokott kajáját? A hasmenés simán lehetett ettől. Az én kiscicám 10 hetes, 3 hetes kora óta nevelem, és ő is elég vékonyka most. Gyorsan nőnek ilyenkor, és állandóan rohangálnak. Valószínűleg csak ennyi.
2018. aug. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!