Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hirtelen, előzmények nélküli...

Hirtelen, előzmények nélküli halál macskánál?

Figyelt kérdés

Szeretett 1,5 éves sziámi cicámra holtan találtam rá a nappaliban... Tudom, hogy most már nincs mit tenni, de nem tudom elfogadni. Az állatorvosunk bunkó, szemét hangnemben hümmögött a telefonba, majd azt mondta idézem: “vasárnap sosem dolgoztam, ezután sem fogok, mínusz egy macska” (!!)

(persze amikor az említett cicó oltásait, féreghajtóit, ivartalanítási műtétjét fizettem akkor nagyon nyájas volt a doktorúr...) Felháborít!

Szobacica volt, egész nap követett ma is a szokásos módon, bújt, evett, ivott, játszott... Egyszerűen nem értem... Ledőltünk pihenni, 2 óra múlva enni szerettem volna neki adni, de hívásra sem jött, szétnéztem a házban, majd megláttam, összegömbölyödve találtam rá, és már nem élt... Történt veletek ilyen? Esélyem sem volt megmenteni...



2018. jan. 7. 21:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem a cica miatt. Sajnos ezt csak boncolással lehetne megállapítani, de nem lehet hogy valami mérgezőt evett? Valami vegyszerre gondolok vagy ilyesmi.


Az orvoshoz meg no comment, én a helyedben a jövőben köszönésre sem méltatnám nem hogy oda vigyem bármely állatomat is hozzá.

2018. jan. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sincs több hozzáfűzni valóm. Igaza van az első válaszolónak.

Részvétem a cicád miatt :( Biztosan nagyon aranyos teremtés lehetett. Sajnálom :(((

2018. jan. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom a cicádádat,tényleg csak a boncolás tudja kideríteni,hogy mi történt vele.Érdemes lenne megcsináltatni,hogy megtudd miért történt és megnyugodj,ha valami örökletes betegség miatt történt akkor pedig beszélj a tenyésztőjével(bár ez neked nem gyógyír) de lehet az alomtesók tulajdonosának szólni,és a tenyésztő is kártalanít téged.
2018. jan. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A mérgezést kizártnak tartom, jó minőségű tápot, és konzervet kapott. Ma ő is “velünk ebédelt” húslevesben főtt tyúkból kapott csak husit. Nem értem, fiatal volt, egészségesnek tűnt, aztán itt hagyott...

Köszönöm nektek a vigasztaló szavakat!

Holnap ellátogatok az állatklinikára, remélem ott tekintettel lesznek rám...

2018. jan. 7. 22:48
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Volt csont abban a húsban? Hegyes, vékony?


Az "orvos"-ról ugyanazt gondolom.


Részvétem. Szörnyű, és tényleg a boncolás adhat rá választ.

2018. jan. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

Részvétem a cica miatt :(

Pár éve én is hasonlóan megéltem..

Egy rokonomnak születtek kiscicái, de sajnos nemsokkal elütötte a mamacicát az autó, így 3 hetesen került hozzám a cicám. Minden rendben ment az etetéssel is, szépen felcseperedett. Már fél éves volt, mikor teljes birtokába vette az udvart és a kertet, de annál sose ment messzebb. Egyre többet járt ki, aztán az egyik este 10-kor még vacsi után kikéretszkedett a társával játszani. Kiengedtem, gondoltam mi baj lehet.

Aztán a reggel, a

2018. jan. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

Aztán reggel mi is összegömbölyödve találtuk meg az udvaron.. azt hittük csak alszik, de már nem élt.. mintha csak elaludt volna..

Sosem kaptam választ, hogy mi történt vele..

2018. jan. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom a cicát.

Ha megnyugtatna, ha tudnád, hogy mi volt a baj, akkor tényleg érdemes volna elvinned boncolásra. A mi dokink azt hiszem, hogy 15.000 Ft-ért végzi.

Tudom, hogy nem kis összeg, de talán nyugodtabban aludnál, ha tudnád, miért ment el ilyen hirtelen. Mert ez nem normális dolog. Nagyon fiatal volt még az a cica.

2018. jan. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mérgező szobanövény?

A szájában volt hab vagy valami váladék?

Bár ha méreg lett volna, akkor előtte csak adott volna ki hangot vagy botorkált volna.

Talán valami szívprobléma és álmában halt meg.

Részvétem!

2018. jan. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Részvétem a cicák miatt.. Sajnos mi is uezen megyünk keresztül.. Pont nem voltam otthon.. Párom reggel hívott, h itt hagyott minket.. Éjfélkor még együtt aludtak reggel lement és a kis meleg életelen teste fogadta.. Mi is keressük a miérteket.. Csupán 2,5 éves mentett cicus volt 2évet töltött velünk.. Nem tudom elhinni, h nem fog többé várni.. Evett, ivott, játszott semmi sem utalt arra, h beteg lenne.. :'(
2023. szept. 23. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!