Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megmérgezik a macskáinkat?

Megmérgezik a macskáinkat?

Figyelt kérdés
Nyár elején születtek a kismacskák és a hatból már csak 1 van életben, mert mindegyiket meghalt hasmenés miatt, ami 1-2 nap alatt elvitte őket. Arra gondolkodtunk, hogy talán a szomszéd rakott valami mérget ki mivel a virágoskertbe járnak végezni a dolgukat. (Nálunk is van alom nekik.)
2018. szept. 1. 14:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
76%

Normális választ adtam, nem tudom miért kell lepontozni. Már bocsánat, de az összes állatvédő, macska védő csoport, facen is, mindenhol azt preferálják ha a macska házban van tartva. Ok, hogy az enyém kan, de rengeteg lány cica szaladgál kint és mindenki hőbörög, mert arra nem képesek a gazdák, hogy ivartalanítsák a macskájukat és így folyton csak teherbe esnek. És mi a következménye? Vagy megölik őket, vagy kidobják őket az utcára.

Francért kell lepontozni azért, mert megmondtam, én házban tartom.

Szerintetek akik nem kertes házba laknak és még is van macskájuk még is hol a rákba fogják tartani a macskát? -.-'

Szánalmasak vagytok, hogy egy kiskedvenc kérdésnél is lepontoztok.

2018. szept. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Mi az a "macskatáp és konzerv"? Milyen márka, melyik tápja?
2018. szept. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
37%
Nem a francért kell lepontozni, hanem azért, mert a kérdéshez a legkevésbé sem kapcsolódót írtál. Te vagy a szánalmas, ha ezt nem veszed észre.
2018. szept. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

A leírás alapján sokkal inkább parvo, mint mérgezés.

Viszont, ha eddig 6-bol 5 a halálozás, akkor villámsebesen vid el ezt beoltani ellene.

2018. szept. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Az kegyetlen betegség, nem is tudtam, hogy kismacskákra is hat. Sógornőméknél a kutyájuk halt bele ebbe.

Az állat orvos félre diagnosztizálta és rossz betegség ellen oltotta. Nem vette észre, hogy Parvo-s a jószág.


DE AKKOR MOST FIGYELMEZTETLEK KÉRDEZŐ ÉS EZT VEDD KOMOLYAN!

Ha tényleg arról a vírusról van szó, akkor azt tudnod kell, hogy a vírus AKÁR ÉVEKIG IS OTT MARADHAT nálatok!

Ezt azért tudom, mert mikor elpusztult a kiskutyájuk sógornőméknek, kb 1 hónappal később lett egy másik kiskutyájuk és ő is elkapta. Az állat orvos mondta, hogy ott marad az udvaron simán évekig.

Ha én nem erőltetem és viszem másik dokihoz a kutyust, meghalt volna ő is.

Szóval ha később valamilyen új szülött kis állatotok lesz, esetleg 1-2 éven belül, biztonság kedvéért, őket is vigyétek majd el, mert NEM játék az a vírus.

2018. szept. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

15,

a Panleukopenia, azaz macska parvo nem azonos a kutyák parvojával, de legalább annyira halálos.

[link]


Amúgy, a kutyák parvoja is fertőzheti a macskát, de ahoz komolyan legyengült immunrendszer kell. Ezez meg nem.

2018. szept. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!