Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az orr-érintés mit jelent a...

Az orr-érintés mit jelent a macsekoknál?

Figyelt kérdés
A cicám rendszeresen meg akarja szaglászni az orromat, mikor odamegyek hozzá és megsimogatom. De van, hogy a kezeimen húzza végig az orrát. Mi ennek a jelentősége, miért csinálja ezt a cica?

#macska #szaglás #simogatás #cica #dorombolás #orrérintés #elment a Lidi néni a vásárba csuhalja
2018. szept. 1. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szeretet, bizalom
2018. szept. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Üdvözlés, szeretet.
2018. szept. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az orr érintés az üdvözlés.

A dögrgölőzés a szeretet jele :)

2018. szept. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Eszkimópuszii!

Egyetértek az előttem szólókkal.

2018. szept. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Az én macskám ha belemászik a kezembe, akkor azt akarja, hogy simogassam a fejét XD


Amúgy úgy van, ahogy előttem írták.

2018. szept. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Meton ***** válasza:
100%

Előszöris az állatok lelkivilága teljesen más, mint az emberé. Izgalmas dolog, hogy mire gondolhatnak. Ők ugyanis ragadozók, igazi halálosztó vadászok. Ravaszak, okosak, fürgék és ügyesek. Te csak egy jópofa játékszer vagy nekik.

A macskák amikor találkoznak, az orrukat összeérintik. Ez azt jelenti, hogy nem akar bántani, de elfogadja, hogy a területén vagy. Az ember a kezét használja mindenre, ezért a macskáknak ez egyenrangú az orral.

A simogatás meg olyan, mintha egy hatalmas nyelv tisztogatná a szőrét. Persze, hogy szereti, mert a kezed jóval nagyobb, mint a pici nyelve, így jóval több szőrt tud eltávolítani. Illetve sok melót megspórolsz neki.

2018. szept. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!