Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet ezt megelőzni?...

Hogy lehet ezt megelőzni? Anyukám véletlenül elütött egy kismacskát.

Figyelt kérdés

A szomszédunkban van egy nőstény macska, aki évente 2-3x ellik. Amog a szomszed dolgozik a fia meg otthon netezik, a kicsi cicák szabadon járnak-kelnek az utcában, úttesten. Igazából mar egy ideje beszéltük is a családdal, hogy nehogy valaki elüsse már oket..

Vasarnap reggel anyukam elindult otthonról, de mindig benéz a kocsi alá, ahogy akkor is tette, nem volt ott cica, így el is indult.. Viszont mikor megfordult az utcában érezte hogy döccent az autó, kiszallt es ott feküdt a kicsi cica.. Gyorsan csengetett a szomszédnak hogy bevinne orvoshoz,de nem voltak otthon. Aztan szolt nekem de par percen belül sajnos a kiscica meghalt.. Nem sok esélye volt :( Arrebb tettem a fűbe, hogy majd lássa a szomszed, tegnap reggel lattam hogy elindult munkába de rá se hederített a macska tetemére, pedig az úton is ott voltak a vérfoltok az orra előtt.. Állítólag amugy szereti a macskakat. Végül eltemettük tegnap a kertünkben.

En annyira sajnalom, anyukam is, sosem gondoltuk volna hogy pont velünk történik és hatalmas bűntudatunk is van :(

Azon gondolkoztam, hogy szólok a szomszédnak hogy sajat koltsegen elvinnem a macskát ivartalanitani. De ha ezt el szeretnénk kerülni, mindig be kell mászni a kocsi alá? Igy meg lehet látni ha bemaszott egy macska? :(


2018. szept. 4. 01:59
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsi a kusza fogalmazasert. Meg azt kihagytam, bár gondolom egyértelmű, hogy a macsek a kocsi aljába mászott be valahogy, és tolatásnál valószínűleg beesett a kerék ala. :(
2018. szept. 4. 02:02
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Ilyen baleset sajnos előfordul, mi is szeretjük a macskákat, apósomnak még is így sikerült egyet kinyírni. A keréken pihent a cica, apósom meg elindult. A szomszédod viszont minősíthetetlen. Dehogy szereti a macskákat, ha szeretné nem szaporítaná, és nem menne el a tetem mellett. Az ivartalanítás jó ötlet, csak a jelenlegi kicsik is fel fognak nőni, (ha megérik), az úgy már nem lesz olcsó. Egyszerűen nem értem az embereket. Pár házzal odébb is van egy ilyen család, látszik hogy tehetősek, azt hittem kulturáltak, és épp a napokban hallottam, hogy náluk is minden évben ellik a macska és le sem sz.ják.
2018. szept. 4. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

A Nissannak van erre egy kezdeményezése. Ők azt javasolják, hogy mielőtt beszállnánk az autóba ütögessük meg a motorháztetőt. Ha van alatta macska, megijed és kibújik. Akár a motortérbe is be tudnak bújni állítólag.

Itt egy reklámfilm róla:

[link]

2018. szept. 4. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
Az én anyám is ilyen. Van vagy 10 macskája. Kint pihengetnek az út közepén,ráadásul egy kereszteződésnél. Hiába mondom neki-megsértődik, a mi szomszédunk is saját költségén titokban ivartalanította a macskák egy részét. A környéken lakók pedig bosszankodnak folyamatosan, h meg kell állni,ő meg nevet (nem vezet). Ne nektek legyen lelkifurdalásotok,nem a ti hibátok. Nem tudom lehet e jelenteni az ilyesmit az ökormányzatnál.
2018. szept. 4. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
valóban be tudnak mászni a cicák a motortérbe. volt rá példa ismerősnél, hogy beindította az autót, a macsek pedig a motortérben volt... hát... nem kis takarítással járt... nagyon szerették a macsekot, nem gondolták hogy ott van, mert még sosem találkoztak vele a garázsban.
2018. szept. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a problémat a gyökerénél kellene elfolytani, amiről törvény is szól, állatot bent kell tartani a telken, az utcán pedig semmi keresnivalója. Csak az a baj, hogy ezt a legtöbben le$@rják, mások pedig lázadnak ellene...
2018. szept. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!