Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 8 hetes macskának milyen...

8 hetes macskának milyen bolhairtót vegyek?

Figyelt kérdés
2 napja van nálam és ma vettem észre,hogy a bolhák mászkálnak benne,nem sok 2-3db de akkoris. Szomszéd macskán bolhairtó nyakörv van de ő már sokkal nagyobb az én macskámnál szóval gondolom még korai neki. Kutyáinkra csepegtetős bolhairtót szoktunk használni. Macskának is lehet olyat venni? Vagy mást találjak ki?

2018. szept. 24. 17:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Állatorvos ad rá megfelelőt, egyben féreghajtót is.
2018. szept. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekünk az 5 hetes cicára a doki a Neostomosan ampullát javasolta. Azt mondta nedvesítsük kicsit be a cicát sima vízzel, utána az ampulla felét hígítsuk fél liter vízben és azzal is alaposan töröljük át.

Én ezt meg is csináltam, de olvastam, hogy macskáknak ez nem jó szer, ezért egy 10 perc múlva megfürdettem. Így is hullottak belőle a bolhák egy óra múlva (talán annyi se).

Legközelebb úgy csináltam, ahogy először, azzal a különbséggel, hogy kicsit jobban nedvesítettem a szerrel a cicát és becsavartam pólóba, hogy ne tudja lenyalni, majd 15 perc múlva lemostam. Kiirtott minden bolhát.

Persze a környezetét is alaposan kitakarítottam. De ebből a szerből is lehet fújni a fekhelyre például.

Ha nem nyalja le a cica, semmi baja nem lesz :)

Sőt nekem elsőre lenyalt valamennyit, de így se volt baja.

Nagyon hatásos cucc és olcsó is. Nálunk 700 volt, de máshol még olcsóbban adják. 4-500 körül.

2018. szept. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kertünkbe beköltöző cica tiszta bolhás volt szegény,megfürdettük,fürdés után még kiszedegettük a maradék bolhákaz a szőréből,könnyű volt őket elkapni mert még lassúak voltak,gondolom a víztől.Aztán csepegtetős bolhairtóval, azóta egy darab nincs benne,persze mindezt az udvaron(nem lenne jó ha bent szétugrálnának a bolhák )akkor még jó meleg volt.
2018. szept. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!