Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám nem hajlandó megenni...

A cicám nem hajlandó megenni a macska kaját, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kiskoraóta nem eszi meg a macska kaját, megszagolja és elkezdi kaparni. Akárhogyan próbáltam nem tudtam ráerőltetni, többféle macska kaját is kipróbáltunk szárazat,alutasakosat,konzervet, jutalom falatkát is.

Most 6hónapos, de nem tartom jó ötletnek, hogy virslin, parizelen él.

Szerintem a szagával van problémája vagy nem tudom..

Van esetleg valakinek ilyen tapasztalata? Mit tudnék vele csinálni? Milyen macska kaját próbáljak ki?



2018. szept. 25. 18:21
 1/9 anonim ***** válasza:
38%

Nekem brit shorthair cicám van, és kellett pár kísérlet a macskakajáknál, hogy tudjam melyiket eszi meg,

A brit cicával reklámozott whiskas macskakajákat egyenesen utálja. Fúj, prüszköl rá.. Vettünk nagyon drága prémium kaját, azt sem ette. Végül sok próbálkozás után kiderült, hogy mit imád nagyon.

Pl: a lidl halas, csirkés tasakos ételt

vagy a gourmet,sheba és felix kajákat. Shéba tejszínes pulykáért szinte azonnal ugrik, és fél perc alatt bekajálja. De azt is tudom, hogy nincs oda a marhahúsért. Nem árt a változatosság is nekik, mindig mást adni. Virslit, parizert nem szabad sokat adni nekik, mert nekik sós, és hamar tönkreteszi a veséjüket.

2018. szept. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
Csak kényeskedik és szivat téged. Ne adj neki mást, ha éhes lesz, majd megeszi vagy fog magának madarat/egeret.
2018. szept. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A lidl macska kajákat próbáltuk ismerősünk ajánlásával azt se szereti és a Felix, Kitekat,Whiskas szintén nem.

A Shebat viszont még nem szóval azt kipróbáljuk, köszönöm! :)

Vadászatra nincs lehetőség ugyanis benti cica és panelban élünk.

Sajnos az pedig előfordult egyszer, hogy elkellett utaznom és a cica otthon maradt a lakótársammal, ő macska kaját adott neki és inkább 2napig nem evett minthogy megette volna.

2018. szept. 25. 18:54
 4/9 anonim válasza:
0%
nem kéne mondjuk elkényeztetni egy macskát, és akkor nem lenne ezzel gond. Érdekes, több cicánk van de egyik se finnyáskodik. ja mondjuk mert nem szalámit adok neki szalámival.
2018. szept. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nincs elkényeztetve, amikor kertes házban éltem nekem is volt több cicám és soha nem volt egyiknél se ilyen probléma. Amint írtam első perctől kezdve ilyen amióta velem van.
2018. szept. 25. 19:01
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg összekeverni a tápot májkrémmel, vagy hasonló "kenhető" cuccal, amit szeret.


Fokozatosan csökkentsétek a belekevert étel mennyiségét.

2018. szept. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%

Az én mostani macskám is ilyen... Pedig utcáról mentett így nem kényeztette el senki... Nem is értettem, hogyhogy ennyire finnyás, egy macskám se volt még ilyen. Pedig próbáltam hogy nem adtam neki mást

.. De mivel gyenge volt és beteg egy napnál tovább nem néztem el, hogy éhes.. Egyedül a nyers hús ami akármikor jöhet neki, a többivel csak finnyákol...


Amit úgy ahogy megeszik az a Félix, a PreVitál

Amit szeret Gourmet... De ez azért elég drága. Amikor akciós akkor szoktam betankolni neki.

2018. szept. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2018. szept. 25. 22:30
 9/9 anonim ***** válasza:

A virsli és a felvágott nem macskának való (a legtöbb embernek se), de ezzel gondolom tisztában vagy.

Ha nem eszi meg a bolti tápokat, menj el egy állateledel boltba, és vegyél neki magas hústartalmú tápot. Az én cicáim is elég finnyásak, sokszor otthagyják pár falat után a Lidl-ben vett konzervet. A Profine száraztápból viszont egy morzsát sem hagynak.

Esetleg vehetnél neki csirkehúst, néha egy kis csirkemájat.

2018. szept. 28. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!