Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Agresszív macska ellen ötletek?

Agresszív macska ellen ötletek?

Figyelt kérdés

1 éves elmúlt a macskám, bent elő perzsa, nőstény. Már néha nagyon elegem van belőle, pedig türelmem van bőven. Állandóan harap, simogatni néha lehet, de akkor is harap, ha például elmegyek mellette. Csak úgy beleharap a lábamba. Sokat szokott játszani és mi is játszunk vele, nagy tere van, cica bútor, alagút, lassan több cucca van, mint nekünk, mégis egy vadállat. Múltkor majdnem elharapta a csuklóm, teljesen átfogta a mancsaival és teljes erőből belém harapott. Körmeit nem lehet levágni, nem lehet fésüli, mert harap. Nagyon elegem van a r*hadt harapásaiból, mindent megadok neki, olyan körülmények között él, mint más macska. Csak egy normális macskát akarok. :D Ivartalanítva van. Olykor meg teljesen nyugiban van, fekszik egész nap, simogatni lehet, stb. Nevelve van, legalábbis amennyire egy macskát meg lehet nevelni ugye. :)

Ötletek, tippek? Mert már kezdek kétségbe esni.



2018. szept. 30. 08:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
9%
ivartalanitani, és kezes bárány lessz :)
2018. szept. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
1%
vartalanítva van. --- akkor frontin , nyolcad arányban :D
2018. szept. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi a "segítő" válaszokat... :D
2018. szept. 30. 08:48
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

Próbáld meg vizipisztollyal idomítani, azt nagyon nem komálják.

Am macska pszichológus vagy passz, komolynak tűnik.

2018. szept. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is pont ilyen , csak mentett házi. 3 éves, ivartalanított. Szörnyeteg, hatalmasakat harap. Ha játék közben teszi, akkkr még bocsánatos lehet, de mikor kb a kezemet arrébb rakom és mélyen belémharap, akkor rohadt mérges vagyok. De egyből tudja, bújik, de kap is egyet az orrára és ilyenkor nem foglalkozom vele (jönne, bújna). A vízi pisztoly csak a tipik "semmiért" nyávogás elleb vált be.
2018. szept. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Próbáltam nyugtató cseppeket adni neki, hogy lehet csak szorong szegény. Nem hangoskodunk körülötte, nem zargatjuk alvás közben. Játszom vele, reggel is, este is eleget, hogy lefáradjon. Macskafű sem érdekli. A feliway párologtató sem használ
2018. szept. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Most komolyan macska pszichológus? Ne ijesztgessetek. :O


Van spriccelőm, amivel a virágokat szoktam, na attól retteg. Ő is tudja, hogy rosszat csinál, de csak megcsinálja. De látom, nem vagyok ezzel egyedül.

Köszönöm a válaszokat!

2018. szept. 30. 09:26
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
ültesd el a macskát a csudába
2018. szept. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
71%
Ez olyan fura, többektől hallottam már ilyet, de még mindig nem tudom elképzelni hogy megy ez. Ülsz a kanapén, és csak úgy random elkapja a csuklódat a semmiből? Vagy simogatás közben harap? Nekem 4 benti macskám van, és egyik sem csinál ilyet. Az egyik akkor szokott megharapni, ha kiszedegetem a szőrét ami csomókban lóg ki mikor vedlik (nem hagyja magát fésülni), de akkor is csak nagyon finomat, és egyből nyalogat is utána. A legproblémásabb talán a 3 hónapos kölyök, aki nagyon durvul játék közben, de csak úgy ő sem harap soha. :O
2018. szept. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%
Utolsó vagyok, azt kellene eldöntened, hogy játékból harap-e vagy csak úgy simán agresszív? Vannak jelei, hogy harapni fog? Csóválja előtte a farkát, esetleg morog vagy fúj?
2018. szept. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!