Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetnék az állandó...

Mit tehetnék az állandó éjszakai nyávogás ellen?

Figyelt kérdés
Körülbelül másfél hónapja van nálam a kiscicám, de mivel eleinte mikor bent aludt a szobában mindig bepisilt annak ellenére, hogy alomra jár napközbe (pl. takarómra, párnámra, ruháimra...), már nem engedem be a szobába esténként. Azonban egy egyszobás panel lakásban lakom. Amikor otthon vagyok bejöhet a szobába, de mikor dolgoznom, illetve esténként a nappaliba és a konyhában van. Éjszaka/hajnalban viszont mindig nyávog, de nem akarom beengedni, mert félek a bepisiléstől, és hogy randalírozna a szobában. Mit tehetnék, hogy nyugodtan tudjunk aludni?

2018. szept. 4. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
A macskának te nem tudsz előírni semmit. Akárcsak egy nőnek. Engedd be, ne zárd ki sehonnan. Vagy ajándékozd el.
2018. szept. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudja értelmezni a cica, hogy hol bemehet, hol nem. Döntsd el, hogy vagy mindig bemehet, vagy soha, és ahhoz tartsd magad következetesen. Ha a soha mellett döntesz, előbb-utóbb feladja a nyávogást, de ehhez neked kell kitartóbbnak lenned, ami nem kis feladat :)
2018. szept. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Veled szeretne lenni, ez nyilvánvaló. Főleg egy kiscica, de nekem a felnőtt macskáim közül is van egy, amelyik állandóan követ mindenhova, és velem alszik. Levakarhatatlan :)

Szerinted hány kisgyerek alszik szívesebben a családtagjaival, mint egyedül? Kb. mind. A kiscicáknak is kell valaki, akihez hozzábújhatnak, ez elemi szükségletük.

A bepisilés ellen kellene valamilyen megoldás. Ennyi idő alatt már meg szokták tanulni a szobatisztaságot. A randalírozás nem biztos, hogy idegesítőbb, mint a nyervogás, ráadásul ahogy nő, egyre kevesebbet fog rodeózni, és jó eséllyel szépen aludni fog éjszaka. Esetleg nem ártana este jól lefárasztani.

2018. szept. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A bepisilés bizonytalanságot jelent, azért pisili össze a cuccaidat, mert nem érzi magát biztosnak az otthonodban, próbálja görcsösen bizonyítani, hogy ez itten az ő területe, és te is az övé vagy.

A kizárással max tünetileg oldod meg a problémát, mert fizikailag nem tud ott jelölgetni, de ettől még a gond megmarad, csak elodázod.


Kizárni nem jó a macskát, csak növeled a bizonytalanságát, mikor mehet, mikor nem, miért most, miért nem máskor.

Én a helyedben beszereznék legalább még egy alomtálcát, hogy legyen a nappaliban és a hálóban is, a hálóba is kerüljenek játékok, kaparófa, stb., hordozza az ő szagát, hogy az is az ő területe. A cuccaidat (ideiglenesen) be lehet fújni távoltartóval, de legyen mellette alternatíva. A macskának az nem elég, hogy ezt vagy azt nem csinálhatod, meg kell neki mutatni, mit csinálhat helyette.

2018. szept. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a macska tornyát az ágy mellé raktam, úgy nyugton marad és alszik ott. De még pici a tiéd, az enyém 3 éves kora után már eléggé megszokta, hogy mikor mi zajlik, és nagyjából igazodik hozzá. Kölyökként egész éjszaka a fejemen rohangált, rágta a lábam, és direkt bosszantott, hogy játsszak vele. Amíg kicsik, addig marha idegesítőek tudnak lenni. :D
2018. szept. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!