Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicának milyen vitamint...

Cicának milyen vitamint lehetne vagy kellene adni, és milyen formában?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen közönséges kóbormacskáról van szó, amolyan easy-rider, jön-megy a faluban, vadászgat a kertek alatt, a réteken, a fasorban, valamint felmegy udvarokra is keresgélni, kunyerálni. Rendszeresen etetjük, amikor van mivel, kedveskedünk neki mindig egy kis maradékkal, csirkecsonttal amikor megjelenik a ház körül, amire kb hetente 2-3 alkalommal kerül sor. Sajnos a csontot már nem bírja újabban megrágni, mert idős állatról van szó, legalább 11-12 éves is lehet, kandúr macska. Általában olcsó húskonzervet szoktunk számára vásárolni a közértben, mert bár nem szoktuk, de azt szükség esetén mi is el tudjuk fogyasztani, ellentétben a macskaeledellel, azt még elmajszolgatja és a sült húst is nagyon kedveli, amennyiben felvágom neki kisebb darabokra, azt érdekes módon nagyobb vehemenciával fogyasztja el, mint az olcsó húskonzervet. Már tavaly tél végén, márciusban is elég legyöngült állapotban volt a cica, még egy nagy seb is volt az oldalán, amit sikerrel kezelgettünk, az tejesen meg is gyógyult. Most inkább a szeme megfolyásos, csipás, illetve ugyanez van az orrával is. Talán megfázhatott, mert gyakran köhög, illetve tüsszent. Arra gondoltunk, a tél közeledtével jó volna kicsit felerősíteni az immunrendszerét vitaminokkal, hogy még megérje a szép elkövetkezendő tavaszt, és ne váljon a téltábornok áldozatává. Ámde fogalmunk sincs, milyen készítményt, és hogyan adjunk neki. Leginkább csak a szájon át történő adagolásra gondoltunk elsősorban, azaz tejbe tennénk valamilyen feloldható multivitamin tablettát, Magne B6-ot, esetleg Béres Cseppet (R). Mit javasolnátok?

2018. okt. 24. 19:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%
Van macskának való béres csepp, de szerintem a leírás alapján, macskanáthás és ez már kevésbé "otthon-gyógyításos" téma. Ha nem tudjátok befogni és elvinni dokihoz, akkor érdemes lenne felvenni a kapcsolatot egy állatvédő csoporttal, hátha segítenek. Nem tudjátok beengedni fészerbe, garázsba, legalább éjszakára? Esetleg házilag egy kis cicaházat, szalmával bélelve, készíteni neki?
2018. okt. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%
A szemét pedig langyos kamillateás vattával próbáljátok megtisztítani.
2018. okt. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
14%
én nem etetném . ha vemhes lesz oda fog fialni. volt már rá példa.
2018. okt. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ez macskanátha lesz, állatorvosi kezelés nélkül elpusztul a cica.
2018. okt. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
szélvédett helyre be tudna menni elvileg, mert két fáskamrán is van úgynevezett macskalyuk, ott ha meleg nincs is, de szélvédett helyen volna. ugyanakkor még soha sem láttam oda bemenni: csak benéz és fordul is ki. szerintem az ösztöne azt mondja olyankor, hogy az egy bejáratú odú, az nem biztonságos, ha nincs másik kijárata, mert ott pl meglepheti egy ellenséges macska. a kamillás lemosást kipróbáljuk, köszönjük szépen!
2018. okt. 24. 20:25
 6/17 anonim ***** válasza:

Embernek való vitamint ne adj neki. Magne B6-ot?? Minek? Te tudod, hogy ezek pl. a szívre is hatnak?

Macskának egy tökjó vitamin

[link]

van Macska Béres csepp is. Csak macskának jó, nem embernek! Állatpatikában kapható.


Annak a macskának viszont nem (csak ) vitamin kell. A szeme, a nátha valószínűleg krónikus macskanátha. A macskanátha hepatitis vírus eredetű (emberre nem veszélyes), csak orvos tudja kikezelni, antibiotikummal, valamint rendes táplálásra lenne szükséges. Szóba kerülhet még a féregtelenítése, általános kivizsgálása. Nem igazán helyes tejet adni. Amit linkeltem az paszta, azt lenyalogatja a kezedről. a béres cseppet folyadékba kell tenni, leírás szerint annyiba, amennyit az állat biztosan elfogyaszt, (2 csepp/macska), az se látott még macskát életében, aki ezt kitalálta.

Be kellene engedned zárt helyre, a húskonzerv azért nem túl jó, mert tele van sóval, meg adalékanyagokkal, a só kicsinálhatja a veséjét a macskának. Praktikusan ha inkább főtt húst tudnál neki adni jobb lenne, mint a sült (szaftosabb), kevés sóval, főzhetsz is rá. Nem jössz ki drágábban a hússal, mintha macskaeledelt vennél neki. Ha azt veszel, akkor meg jobb minőséget kéne.


Mindenképpen vidd el állatorvoshoz, kis ráfordítással macskát lehet még belőle csinálni!

Kuckót tudsz neki csinálni egy hungarocell vagy karton dobozból is, az ajtajára kell egy ruha, belülre is (ideális a szalma, nem vizesedik be a hőingadozástól), mindjárt linkelek.

A videók azt mutatják be hogyan építs kinti macskának menedéket (eredetileg CatMan Chris - a videón- kóbor macskáknak építette) hátha a tietek jobban szereti, mint a fészert. Nem igényel nagy ráfordítást, egy jó kis program egy hétvégi délutánra megcsinálni.

https://www.youtube.com/watch?v=lpW69fNzcjc

https://www.youtube.com/watch?v=ZG3g7N_yQ6o

2018. okt. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
27%
kóbormacska érted? nem az övé. Én nem értem ezeket a válaszokat. Nem a saját állata
2018. okt. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
És? Kóbor macskát tilos rendbehozni vagy mi? A sok állatvédő mind bűnben él? Komolyan, én nem értem ezeket a válaszokat.
2018. okt. 26. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
felölem költsön egy idegen macsára több százezret, nekem em lesz tőle roszsabb
2018. okt. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Van gazdája, de folyamatosna kóborol, járja a falut, és időnként haza is megy. Költeni nem nagyon tudunk rá, de azért próbálunk neki kedvezni, mert nagyon okos, intelligens állat, megkedveltük már.
2018. okt. 26. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!