Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nyelv alatt oldódó B12 vitamin...

Nyelv alatt oldódó B12 vitamint METILKOBALAMIN formában hol tudok venni vagy rendelni?

Figyelt kérdés

Mindenhol csak cianokobalaminosat találok, de nekem metilkobalamin kéne, pl ilyen:

[link]

[link]

[link]


Külföldön csomó félét lehet kapni, nálunk viszont kb semmilyen sincs, legalábbis nem találtam még olyan webshopot vagy boltot, ahol árulnak ilyet.

Komolyan külföldről kell beszereznem egy szimpla vitamint?



#B12 #metilkobalamin #methylcobalamin
2016. aug. 18. 15:59
 1/2 anonim ***** válasza:
miért van szükséged rá? ha vérszegénységed van ami a b12 vitamin hiánya okoz, azt orvos pótolja injekcióval. ha magadtól gonolod hogy szeded, akkor tehetsz akár nagyobb kárt is magadban. pl a c-vitaminból ha túl sokat eszel az a vesét károsítja.
2016. aug. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 bouncerfighter válasza:

A b12 vitaminnak ahhoz hogy metilkobalaminna valjon kell metil-csoport. Ezt fedezheted pl. kolinbol ami a lecitin egyik alkotoeleme. De a metil-csoport es kobalamin(b12) a folsav segitsegevel kapcsolodik ossze. Kolint tudsz venni nagymennyisegben a vitaltrend.hu-n. Ajanlott meg a bór nevu anyag szedese(twinlab) mert az az asvanyi anyag ami bh4-et kepezve tetrahidrofolatot hoz letre amihez hozzakapcsolodik a metilcsoport majd utana a b12 veszi at. a bór leginkabb gyumolcsokben es zoldsegekben van. Tenyleg erdemes a szervezet metilaciojat komolyan venni mert en a szar taplalkozasom miatt 3 evet dobtam ki az eletembol, folyamatos rosszulletek, alvaszavarok, panikbetegseg, tonkrement izuletek 24 evesen...


[link]

2016. okt. 31. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!