Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hol aludjon a macska? Miért...

Hol aludjon a macska? Miért baj, ha az ágyban alszik?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves macskám, általában az ágyban alszik velem. Nem rajtam, lefekvés előtt szokott picit bújni, majd a "helyére" bújik: a fal és én köztem alszik a pléden vagy a másik oldalon egy papírtasakon. Nagy az ágyam... Napközben a radiátoron. Engem nem zavar, 180cm-en elférünk bőven. Itt aludt egy bnőm és tök kiakadt, hogy az ágyban alszik a macska, meg félt, hogy átsétál az arcán éjszaka vagy ráfekszik. Hiába mondtam, hogy nem fog, ilyenkor más helyet keres. Reggel azt hallgattam, hogy alig bírt aludni, mert félt.

Én jót nevettem magamban, tuti nem ajánlom fel többet az ágyam, ha átutazóban van.

Akiknek van cicája, nálatok hol alszik?


2018. okt. 28. 23:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A mi cicánk csak akkor szeret ágyban aludni, ha mi nem fekszünk benne. Maximum a lábunkhoz idejön plédet dagasztani, de nem szeret mellettünk aludni, zavarja s mocorgás. Úgyhogy van egy saját doboza (van több fekhelye is, de hiába, a nyitott falú kartondobozt semmi sem übereli... :D), lefekvésnél abba vonul el. Reggelre sokszor átköltözik valamelyik székre.

Napközbeni szundinál ágy is szóba jöhet ha mi nem fekszünk benne.


Viszont volt olyan macskám, aki mindig a fejem mellé a párnára hevert éjszakára, annak ellenére hogy napközben kanapén/széken aludt, úgyhogy én nem tartom ördögtől valónak.


Viszont megértem azt is, ha valaki ezt nem szereti (anyám pl az említett utóbbi macskától idegbajt kapott hogy a feje mellett mocorog), úgyhogy ezen kár feszkózni. Persze, ha szívésségből befogadod, nyilván nem zavarod el a macskádat a kedvéért, de illik előre szólni, hogy mire számítson. :)

2018. okt. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%

Szia! Az egy dolog, hogy te a cicuskával alszol, nincs is benne semmi rossz, mi is szoktunk a mieinkkel. Van 2 cirmosunk. :) mondjuk ha barátnőd ott volt, akkor azért nem engedném fel, vendéghez illetlenség picit odatenni.

Minket az se zavar ha mászkál rajtunk, volt hogy a fejem felett aludt az egyik, belebújt a hajamba. Mondjuk ha átjön a kicsi fiúnk, mert nem bír aludni akkor azért leteszem a macskákat, ne fetrengjenek össze. Ismerős pl attól ki volt akadva, hogy az ölébebújt a kanapén az egyik. Minden ember más. :)

2018. okt. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ha vendég alszik itt, sosem jön az ágyba aludni. Ilyenkor vagy radiátor vagy kanapé, esetleg a doboza. Mindig ügyelek arra, hogy szőrmentes legyen a lakás nagyjából, frissen húzok fel minden huzatot stb
2018. okt. 28. 23:55
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk évekkel ezelőtt elképzelhetetlen lett volna macska a lakásban, aztán a szülők bölcsebbek lettek, engedtek a makacsságukból(vagyis csak anyu) és egyre több állatos dolog jött be az életünkben, kisállattokkal foglalkozom a mai napig.

Ahol lakunk eleinte 1-2 macska tanyázott itt, főként a csendes, bokros helyek miatt, plusz a temető elhelyezkedése is fontos szerepet töltött be, nekik adtunk enni, munkából hazaérve, vagy ha mentünk valahova, akkor leraktuk a szokott helyre a kaját.

Az első kis macskát utcáról vettük magunkhoz, kb 2 év után születtek itt a lakótelepen kölyökmacskák, 1 hónaposak lehettek amikor felfigyeltünk rájuk, napoztak, játszottak a fűben, őket is etettük, és a tél előtt magunkhoz vettük őket.


Minden oltásuk meg van, tiszták, rendezettek, így felmehetnek szinte bárhova, kivéve a konyhaasztalra ha főzés, sütés van, a szőr a fésülés mellett is száll valamennyire. Bár én nem vagyok finnyás rájuk, így nem bánom :D

Most az egyikőjük a szekrényem tetején alszik, a kisebbik fiú a földön egy párnázott fekvőhelyen, a lány meg tesóm ágyában.

Ha van megmaradt karton doboz amibe elférnek, azt is szeretik.

2018. okt. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
34%
Hát éjjel az nem alszik, hanem vadászik valahol a hetedhét határban, meg kergeti a birtokháborító macskákat... De van benn külön ágya neki, az egyik használaton kívül ágyat kijelölte magának, azt azon a nagyvánkos közepén, mi meg ráhagytuk. Az én ágyamról azért le van tiltva, mert hullatja a szőrit, begyűjtött bogáncsait, kullancsait, meg sáros a tappancsa...
2018. okt. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Csak olyan kellemetlen, mikor tényleg mindent megteszek azért, hogy kényelmesen legyen az illető. Aztán meg itt nyávog.. Mmint ismerősöm.

Oké talán így hajnalban tenném ki a szűrét, mert én még aludnék egy keveset, ő meg itt dorombol és düdörög. És éhenhal éppen.

2018. okt. 29. 05:29
 7/13 anonim ***** válasza:
Na várj, akkor nem értem. Ha nem is aludt ott a macska, mert ketten vagytok, akkor mi a gond? O.o
2018. okt. 29. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az ágyban alszik velünk, kezdetben a lábamnál, aztán felkúszik és a hátát hozzányomja a mellkasomhoz. Reggel 6-ig bír nyugton maradni. Amúgy mi nem akartuk, hogy velünk aludjon, de a kisasszony már első napján máshogy döntött és annyira aranyos volt, hogy nem volt mit tenni. Egyszer bolhás lett, akkor kizártuk a szobából pár napra. Egész éjszaka megállás nélkül kaparta az ajtót és nyávogott.
2018. okt. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Néha nyitva hagyom a háló ajtaját, ilyenkor ha lefekszem, rövidesen mellém fekszik a cicám és dorombol. Nem zavaró, mindig úgy helyezkedik el, hogy ne legyen útban. Nem mászkál rajtam és én se nyomom agyon. Amikor már kétszer lenyomtam a szundi gombot, akkor megbököd az orrával, hogy keljek már föl.

Ha nem engedem be, akkor sem méltatlankodik, akkor általában a puha szőnyegen alszik.

Szerintem a gazdi dönt, hol aludjon a macskája, ha pedig vendég van, akkor nyilván nem kell vele összezárni, de aki vendégségbe jön, annak tudomásul kell vennie, hogy van egy macska a lakásban.

2018. okt. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

7-es

Csak úgy értettem, hogy mikor idegen van itt, akkor elbújik, este is csak annyira jön az ágyhoz, hogy megnézze, mi a szitu, de nem próbál bemászni az ágyba, mert kicsit tartózkodó...

Meg hogy egyedül hajnalban tenném ki szívesen, mikor én még aludnék, de amúgy nem szokott zavarni, ha együtt alszunk

2018. okt. 29. 20:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!