Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2 cicát hogy szoktassak össze?

Fecske Fanni kérdése:

2 cicát hogy szoktassak össze?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy fél eves kiscicam viszont sokat van otthon egyedül. Úgy döntöttünk hozzunk mellé még egy kiscicát. Viszont nem tudom hogy menne az össze szoktatásnak a lépései. Vegyek meg egy alom tálcát vagy egyet fognak használni?

Mindkét cica Kislány.

A válaszokat előre is köszönöm.



2018. nov. 14. 23:09
 1/4 A kérdező kommentje:
Nem erre gondoltam jön majd egy új cica a régi mellé. Csak nem tudom hogy fogják egymást kedvelni. Ha nem lennének szimpik egymasnak hogy érjen el hogy jóba legyenek?
2018. nov. 15. 10:42
 2/4 anonim ***** válasza:

2 macskának minimum 2 almostál kell. De az a minimum.


Az összeszoktatásra meg: türelem és fokozatosság. Ha olyan macskád van, amilyen az én előző cicám volt, akkor fél perc alatt összeengedheted őket és nem lesz baj. Ha viszont olyan, mint a mostani macskám, akkor lesz bajod. :)


Én úgy csináltam, hogy első körben mindkettőnél levágtam a karmaikat. Először a macskaboxban mutattam meg az új jövevényt és amikor a nőstényem abbahagyta a morgást és a fújást, akkor kiengedtem. Az első pár naoban csak akkor lehettek egy légtérben ha én is velük voltam. Mindig együtt, egymás mellett kaptak enni és jutalomfalatot is. Nekem a nőstényem nagyon lassan barátkozott, jó fél év volt mire eljutott oda, hogy nem akarja agyonverni a kisebbet.


Most már nincs baj, de ha problémás az első cicád, akkor kitartás kell és sok türelem hozzá.

2018. nov. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A 2. Válaszadónak köszönöm. Szerencsére elég nyugis szóval akkor lehet hogy nem lesz baj. De majd meglatjuk.
2018. nov. 15. 14:20
 4/4 qborka ***** válasza:

Cicáktól függ, majd ők eldöntik.

Igen, mindenből legyen nekik külön: alomtálca, edények.


Hogy vannak? :)

2018. dec. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!