Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kintre 6 hetes cicát hogyan...

Kintre 6 hetes cicát hogyan szoktassak?

Figyelt kérdés

Nemrég fogadtam örökbe két cicát, kb. 6 hetesek lehetnek. Már van foguk (de picike), tehát nem igénylik az anyjuk tejét.

Akitől hoztam kint tartotta őket az udvaron.

Ma délelőtt érkeztek meg hozzánk azóta bent vannak a nappaliban, viszont én kinti cicáknak szeretném őket mindenképp. Van több dolog is amitől félek. Az egyik az, hogy nem tudom hogy fog reagálni rá a jelenlegi itt lévő 7 hónapos cicusom. Remélem megszokják egymást. A másik pedig az, hogy félek el fognak menni és baj éri őket. Nagyon elevenek, játékosok.

1. Hogyan szoktassam őket kintre? Annyira tündériek és ártatlanok, nem ismerik mennyi baj leselkedik odakint rájuk.

2. Ha kiteszem őket, akkor először bezárjam őket valahová? Vagy ezt PONTOSAN hogyan csináljam? Őrizzem őket egész nap, vagy hogyan?

Néha járnak az udbarunkra idegen nagy macskák. Attól is tartok nagyon hogy esetleg azok bántanák őket.


(Egymásik kérdés... 3. mind a három cicámat ivartalanítsam? Milyen hatással lesz rájuk? Célszerű?)



2017. ápr. 13. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak az ivartalanításhoz tudok hozzászólni.

IGEN, MINDENKÉPP!!!


Itt egy kép, ami szemlélteti, miért is kötelező ivartalanítani a cicákat - ezzel nagyon sok cicaéletet mentesz meg ugyanis.

Ez történik, ha a nagyvilágba szaporodnak a cicák:


[link]

2017. ápr. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen ivartalanítás mind a három cicának, még nagyon picik, ahhoz hogy ki rakd őket. Ráadásul túl korán hoztad el őket. Minimum 3 hónapos korukig tartsad bent őket.
2017. ápr. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a hat hetes kor nagyon korai kinti szoktatásra (mármint új helyre anyjuk nélkül) és csak nyolc hetes korban szabadott volna elhozni őket, de a macskáknak nem árt ha még később vannak elhozva kicsit.

Az hogy van foguk nem azt jelenti hogy egyáltalán nem igénylik mondjuk a tejet, ilyenkor kezdenek fokozatosan leszokni a szopásról de még rájárnak az anyjukra.


De ha már kialakult ez a helyzet szerintem mindenképp fokozatosan szoktasd ki őket, ha megteheted pár hét lezajlása alatt. Mindig egyre többet vidd ki őket az udvarra és legyél ott velük. Növeld idővel az időt és hagyd kint őket egyedül, menj be de figyeld őket bentről és időről időre nézz ki rájuk hogy minden oké-e. Ezzel a módszerrel szerintem szépen kiszoknak és elfogadják az új helyüket, viszont az éjszakára főleg vidd még be őket!

2017. ápr. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

6 hetesen eleve nem lett volna szabad elhoznod őket, és nem az anyjuk teje miatt, hanem mert ilyenkor még rengeteg dolgot tanulnak az anyjuktól, szükségük lett volna rá, minimum még 2 hétig, de jobb 10-12 hetesen elhozni a cicákat.

Most még sehogy ne szoktasd ki őket. Vidd ki őket minden nap egy kicsit, felügyelet mellett, így tudod megismertetni a már ott lévő nagyobb cicával is őket.

A nagy cicát legfőbb ideje ivartalanítani, és fél éves koruk után majd a kicsiket is.

A kicsiket fokozatosan szoktasd ki. Előbb kapják meg az oltásaikat, nőjenek, erősödjenek. Majd nyár végére mondjuk.

2017. ápr. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!