Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscica miért nem az alomba...

Kiscica miért nem az alomba kakil?

Figyelt kérdés

2 hete befogadtunk egy új kis jövevényt, egy 3 hónapos lány kiscicát a már "régi" 6 éves cicánk mellé. Első este a kicsi nem az alomba piszkított - saját macska wc-je van - hanem a lakás különböző pontjaira, de utána ez a következő hét reggelére, másnap reggelre megszűnt. Ez volt múlt héten. Ez után összeszokott a régi cicánkkal, minden szépen rendben volt, az alomba kakilt - naponta 5-6 alkalommal biztos (ez kiscicánál még normális? én már nem emlékszem, az enyém mennyit kakilt régen, míg pici volt) - majd így ment minden szpen, pisi-kakil az alomba.

Majd a múlt héten hétvégén nem voltam otthon, anyukám vigyázott rájuk és a picúr szombat este már nem az alomba végezte a dolgát, éjszaka nagy takarítást kellett végezni miatta.

A hétre el kellett utaznom, nem én vagyok velük otthon.

Ma szintén nem a saját almába kakil, pedig naponta ki van tisztítva az alom, a kaki ki van szedve belőle, de a saját szagát érzi a macska wc-n.

Szerintetek mi lehet a gond? Miért lehet az, hogy bizonyos alkalmakkor bele megy az alomba, máskor nem? Ráadásul úgy, hogy egy hétig előtte minden dolgát oda végezte?

Előre is köszi a segítséget!



2018. nov. 19. 17:11
 1/3 Duenna ***** válasza:
Valószínűleg megzavarta a cicát az, hogy elutaztál, nem voltál mellette, más vigyázott rá. Ha anyukád vigyáz a cicára, akkor neki kell (kellene) visszaszoktatni az alomra, de gondolom, nincs annyi ideje rá. Pedig érdemes lenne anyukádnak többet foglalkozni a cicával, mert meg fogja szokni, hogy nem az alomba végzi a dolgát, hanem a lakásba össze-vissza, ami nektek kellemetlen.
2018. nov. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az 5-6 kaki naponta kiscicáknál sincs rendben. Normális állagú a bélsár, vagy lágyabb? Lehet, hogy nem ér el az alomig.
2018. nov. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Amikor befogadtuk, előtte nem macskatápot kapott, hanem házikosztot, meg kutyakonzervet.. attól hígabb volt neki, mikor befogadtuk, macskatápot kapott, junior cica szárazat, és kicsit kevesebb macskakonzervet mint az "öreg", akkor kezdett beállni neki. Majd ezután kapott féreghajtót, hogy minden rendben legyen vele, attól hígabb lett neki ismét. De addig is az alomba végezte a odlgát, amíg én otthon voltam - mindamellett, hogy féreghajtót kapott és híg volt az ürüléke.

Ma anyukám jelzett nekem, ismét az alomba piszkított, nem a lakás különböző pontjaira, szóval változó nála ez a dolog. Remélem több meglepetés nem ér minket.

Állatorvoshoz jövő héten fogom elvinni, az ürülékét is megemlítem majd, valamint akkor fog chipet is kapni, és az első oltását.

2018. nov. 20. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!