Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáim tarkója körül ki...

A macskáim tarkója körül ki van vakarva a bunda! Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Néhány napja három macskámnak a tarkója körül ki van vakarva a bunda, az egyiknél már sebesre van vakarva egy kis foltban.Mi lehet ennek az oka, mit tehetek ellene esetleg? Kb. egy hónapja féregtelenítettem őket PROFENDER SPOT-ON féregtelenítő cseppel, amit pont a tarkóra kell csöppenteni, a leírás szerint előfordulhat, hogy viszketést okoz náluk....erre gyanakszom, viszont nem értem, hogy akkor eleinte miért nem viszketett nekik, csak kb. egy hónap elteltével, egyébként van még 1 macskám, őt is ezzel a készítménnyel féregtelenítettem, de nála nincs kivakarás.Esetleg lehetséges, hogy bolha, vagy ilyesmi lehet az oka, ugyanis bolha elleni cseppel ill. porral kb. talán már 5-6 hónapja kezeltem le őket, viszont most a kivakarások miatt nem mertem ezzel kezelni őket, vagy abból nem lehet gond?Végső soron persze tudom, hogy állatorvos, de gondoltam ha esetleg itt tud valaki segíteni, tanítani ezzel kapcsolatosan, akkor talán nem muszáj elvinni őket, mert nem igazán szeretik az ilyen "kirándulásokat" az orvoshoz, sajnos sokat kell utazni, és várakozniuk, mert ugyan van helyben is egy állatorvos, de az khmm....egy sarlatán, sztem kb. piacon vehette a diplomáját, ezért utazni kell velük egy másik településre :)Tehát tapasztalt már valaki hasonlót a macskájánál?Mit lehet ellene tenni?


Köszönöm a válaszokat!!


2010. jún. 27. 00:01
 1/5 A kérdező kommentje:
....de gondoltam ha esetleg itt tud valaki segíteni, "TANÍTANI" helyett persze "TANÁCSOT ADNI"-t akartam írni, nem tudom miért írtam azt, h "tanítani" xD
2010. jún. 27. 00:05
 2/5 anonim válasza:

nem kivakarva van, hanem verekedik a szomszéd-macskákkal, tépik és harapják egymást. KOMOLYAN NEM VICC, nekem 7 macskám van, abból 4 "felnőtt", közülük mindig legalább 2-nek ilyen a nyaka, sőt a hátuk is, láttam már verekedni őket, olykor éjszaka arra ébredek hogy az ablak alatt...

ilyenkor kimegyek és puskával lelövöm az idegen macskát.

átjárnak ide, sokan, a 3 kicsi elől megeszik a kaját, stb... mikor esznek a cicák mindig velük vagyok, de a bokrokban már ottvannak az idegen macskák...

ez ellen te se tudsz mást tenni

2010. jún. 27. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Csak egyet érteni tudok az előttem szólóval. Egyébként a macskának az egyetlen testrésze amit nem ér el se a szájával, se a lábával, az a tarkója meg a lapockája között van, biztos hogy idegen macskák voltak, vagy verekedtek vagy párosodtak.
2010. jún. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
"Gratulálok" annak, aki lelövi az idegen macskákat. Kíváncsi vagyok, a sötétben hogy tudod megkülönböztetni őket??? Arra nem is gondolsz, hogy talán azért mennek oda, mert nagyon éhesek??? Nem azt mondom, hogy minden macskát fogadj be, de azért talán nem kéne őket lelövöldözni! Nem tudom, milyen érzés lenne neked, ha netán egyszer egy heti éhezés után megéreznéd a kajaszagot, ami ott van az orrod előtt ráadásul és aztán meg jól beléd lődöznek! Gratula még egyszer!
2010. jún. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat!! :)

Tényleg ésszerűnek tűnnek a válaszok, mert egyrészt vannak idegen macskák nálunk is időnként, és van, hogy "cirkusz" van kint este, másrészt a párzásos verzió is logikusnak tűnik, ugyanis a közelmúltban volt ugye a párzási időszak, és föltűnőbben a két nősténynek vannak ezek a hiányos részek a tarkójuknál, tehát elképzelhető a párzás....mondjuk most átmenetileg fogamzásgátlót kaptak, de az ivartalanításukat meg szeretném csináltatni a közeljövőben, mert tudom, hogy hosszútávon a fogamzásgátlók károsak lehetnek a macskáknál. Igaz a harmadik az fiú, de nála nem hiányzik konkrétan a bundából, csak egy kisebb vöröses folt van a tarkójánál, lehet, hogy ő meg érzékenyebben reagált a cseppekre, vagy egy a párzással járó "harc" során szerezte ez a kis sérülést.Hozzátenném, hogy az idegen macskákat én is el szoktam kergetni, ugyanis nálunk általában a párzási időszakban jelennek meg udvarlókként, és láthatóan nem azért, mert éhesek (tehát egyáltalán nem soványak),különben meg ide szoknának, és idővel nyithatnék egy "macskafarmot" viszont bőven elegendő elriasztásképpen egy-egy határozott "sicccc" vagy legföljebb megdobom őket egy kaviccsal, ha nagyon nem akarnak távozni, de nem okoznék nekik fájdalmat, és főként NEM LŐNÉM LE ŐKET omfg!!.....ez azért durva!!! Te mit gondolnál arról, ha a te macskáiddal hasonlóképpen járna el valaki, ha netán egy idegen telekre tévednének akármilyen oknál fogva is???!!Mellesleg gerinces állat meggyilkolásáért tudtommal akár öt évig terjedő börtönbüntetést is kiszabhatnak!!Volt már olyan is, hogy egy lesoványodott, láthatóan beteg állat jött ide, neki szívesen adtam egy tál eledelt, sajnos közvetlenül utána elment, azóta sem láttam szegényt, tehát nem arról van szó, hogy egy kiéhezett állattól sajnálnék néhány falatot, de az ilyen 5-6 potenciális udvarlóra, akik aztán hatalmi harcot folytatnak nagy nyivákolások közepette a kiszemelt nőstényért, olyanra nincs szűkségem itt az udvarom,főként nem egész éjszaka, így azokat elkergetem, de nem ilyen radikális módszerrel....

2010. jún. 28. 01:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!