Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Minden szelídebb kinti házimac...

Minden szelídebb kinti házimacska eljár a távolabbi szomszédokhoz is kaját kunyerálni, vagy csak akik nincsenek jól tartva?

Figyelt kérdés
illetve mitől függ hogy épp nekiáll vadászni ha valahol mondjuk egeret érez, vagy kunyerálni áll le idegen emberektől, vagy megkockáztatja megenni kinti kutya maradékát stb.?
2018. dec. 12. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Természetesen minden macska minden macskatálból eszik egy utcában. És egy macskát sokszor többen is a macskájuknak tudnak.
2018. dec. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémek közül az egyik az idősek otthonához járt folyamatosan, pedig hájas egy macska meg kell hagyni. :D
2018. dec. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyakori a dolog. Nálam egyszer napokig vendégeskedett egy tök aranyos cica. Sose jött vissza, talán nem tetszett neki az ellátás, de amíg ott volt, úgy viselkedett, mintha mindig is ott lakott volna. Felmászott a fürdőkád szélére nézni, ahogy fürdök, meg ilyenek.
2018. dec. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Ez attól függ milyen jellemű a cica. Nekem tápszeren nevelt kinti/benti steril kandúr cicám van, ő például soha nem hagyja el a kertet. Maximum a járdàn napozik reggelente és ennyi, pedig nyaranta gyakran alszik kint. Bár ő nem is annyira szereti az idegen embereket, csak a család tagjainak szokott hízelegni is, a többi ember elől beszalad.

De idén ideköltözött egy nőstény cica (ivartalanított, a gazdàja meghalt és őt meg magára hagyták), aki a komplett szomszédságot bejárja kajáért, pedig szép kövér. Róla tudjuk, hogy a veszélyesebb kutyás házakat kerüli (hozzánk úgy költözött be, hogy nem volt kutyánk. Bejàrt megenni a maradék tápot, aztán maradt napfürdőzni, aztán egy kis simire is, aztán egyszer csak azt vettük észre, hogy itt tölti a napjait. :D) De ahol cicához szocializált kutya van, oda simán besétàl enni. Egy gyerekes házaknál simogatásért meg játékért szokott megjelenni, szóval ő amolyan kurtizàn a környéken :D


A vadászat viszont egy olyan dolog, hogy vagy benne van az ösztön a macskába vagy nincs. Volt olyan cicám, aki hónapos korában már egeret fogott, meg békákat hurcibált be. A mostaniak melett meg boldogan létezik a család hörcsöge is szabadon (nyugalom, van mellette mindig felügyelet). Szerintem ha nincsennek rákényszerülve akkor nagyon kevés cicaaz, aki vadászik élelemszerzés miatt. Inkább “lopnak” kajàt egymástól/kutyától.

2018. dec. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem kunyerál, hanem lop, vadaszik. Neki a kerítés semmit nem jelent, ő saját territóriumot jelöl ki.

Vadászni is fog mindenhol. Egy jó macska mellett a szomszédban se lesz egér. Nem azért kapja el, mert éhes, hanem mert megmoccant és zörög. Egyből beindul az ösztön. Sokszor meg se eszi, hazaviszi ajándékba.

2018. dec. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik kinti macskánk vadászik, pont, semmitől nem függ, csak hogy legyen pocok, néha egér, nyáron sajna gyík. Szántóföld mellett lakunk, van elég. A rágcsálókat mind befalja, legfeljebb egy orrocskát hagy, a gyíkokat szétszabdalja és otthagyja.

S ha valahol etetik, megy és akár haza se jön hetekig. Nem vettem észre, hogy érdekelné, hogy hogyan etetem és kaphat napi hatszor is, akkor is elmászkál, ez mindegyikre jellemző, vadászni még csak a nőstényt láttam a fiúkat soha.

A nagyfiú 3 hónap után jött haza jó húsban, azóta nálunk lóg megint. De most nagyon kevesen laknak itt, nyaraló övezet (bár 1 hete sem voltak sokan, mégis evett valahol).


Sajna a jól etetett kinti macskák is megeszik a mérgezett pockot is és elpusztulhatnak. Ez van, kinti macskának lenni veszélyes üzem.

2018. dec. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#3 vagyok.

Az teljesen igaz, hogy macska függő. Az enyémek imádnak vadászni, és a szabadban kódorogni.

Van olyan cica, aki meg utál kimenni.

Olyan mint az embereknél.

2018. dec. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
régen tartottunk saját macskákat is de most épp nincs, és sosem fordult még elő ilyen hogy valamiért elkezdtek ideszállingózni a szomszéd vagy kóbormacskák, indult először 3 kölyökkel, most ott tartunk hogy legalább 6-7 macska jár át amiből több felnőtt is van, és azok közt osztja el anyum ami a kutyának nem kell. nem is értem miért van ennyi, hisz nem is jut mindegyiknek, mégis mindig újra megjelennek
2018. dec. 13. 10:33
 9/10 anonim válasza:
A mi utcánkban a cicák egy újonnan telepített aranyhalas medencéhez jártak, a második szomszédba, hónapokig. A szomszédban filézték ki az aranyhalakat (khm...khm), otthon is rendesen ettek pedig. Azóta fürdőtóvá alakították a tavacskát.
2018. dec. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tudják,hogy nálatok kapnak enni és próbálkoznak,hátha másnap többet kapnak.Én "kóborkákat" etettem meg közbe a szomszéd macskáit.Vacsi előtt már gyülekezni szoktak.Egyszer jött egy idegen cica leült közéjük és ő is várta,hogy történjen valami.Előtte sosem láttam,de végül itt ragadt.Az én cicám is evett a szomszédba,pedig itthon is rendesen kap.Volt,hogy az ottani cicák kajáját ette meg,de volt,ahol csak miatta vettek macskaját,mert saját cicájuk nem volt.
2018. dec. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!