Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskatartás hogyan?

Macskatartás hogyan?

Figyelt kérdés

Ma mondta a szomszéd hogy nem akarunk e egy kiscicát mert az ismerősének 9et kölykeddzett és nem tudnak velük mit kezdeni. 2,5 hós kandúr házicica lesz, bent fogjuk tartani, az első macskánk lesz, kb egy hét múlva érkezik.


Mit szerezzek be neki?


Már összeírtam pár dolgot illetve lennének kérdéseim.

Macskabútor

Kaparófa

Itató, etető tál

Fekhely

Játékok

Real Nature Wilderness táp

Alom

Alomtálca


A cicus tanyáról érkezik. Bolha, kullancs, élősködők ellen mit javasoltok? A már meglévőket mivel irtsuk ki? Milyen féreghajtót használjunk? Dokihoz visszük, kellenek oltások? Mikor javasolt ivartalanítani? Kb közepes mérete lesz. Fedett vagy nyitott alom tálcát javasoltok? Milyen almot használjak? Milyen gyakran kell takarítani az almot? Nem lesz nagyon büdös (rendszeres takarítással)? Elég a száraztáp, vagy legyen konzerv, alutasak is mellé?


Illetve még jó szándékú tanácsokat elfogadok :)



2018. júl. 29. 23:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudnám, hogy ilyen helyről érkezik, én időpontot kérnék az állatorvosnál, és a tanyáról először odavinném és rögtön megvizsgáltatnám. Csak utána vinném haza. Jobb tudni, milyen élősködők vannak benne, mielőtt szétszórja őket a lakásban.

Ugyanilyen okból jó ha van egy zárható ketrec ahol szükség esetén el tudjátok különíteni, alomtálcával együtt, a lakáson belül. Nekünk van egy szétszerelhető. A mi macskánknak giardia fertőzése volt visszatérő nyálkás-véres hasmenéssel. Harmadszori gyógyszeres kúrával sikerült végre meggyógyítani. Muszáj volt elkülöníteni legalább amíg tünetmentes lesz, mert ahová odaült ottmaradt a véres nyálka, ami ráadásul utána sokáig vissza is fertőzheti.

Ha találnak benne olyan élősködőt, jobb is lesz, ha elkülönítitek, amíg a gyógyszeres kúra véget nem ér. Inkább az elején legyen kicsit bezárva, amíg új neki a hely, mint később, mikor már éppen megszokta a helyet.


A ketrec később is jól jöhet olyankor, ha pl. költözés, átépítés, szerelés miatt nyitott ajtó mellett idegenek járnak ki-be. Megijedhet, kiszökhet ilyenkor. A letakart ketrecben viszont rejtve érezheti magát.

2018. júl. 30. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
És pontosan így vesztik el az esélyt a mentett macskák, hogy jó gazdijuk legyen...
2018. júl. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
#2-es válaszloló, ezek a kis macskák is menhelyre kerülnének. Rosszabb esetben meg a folyóba egy szatyorban. Szerencse hogy van aki elviszi az ilyen emberektől. Kedves kérdező, elég felkészült vagy ahogy leírtad. Ez nagyon becsülendő. A kiscica mamájáról mit tudni? Lehet hogy beteg utódoknak adott életet. Érdemes kivizsgáltatni :) Állatorvoshoz mindenképp vidd. Ő mindenre válaszol neked. Mi 3 alomtálcát is vettünk a cicánknak. Egy fedeles, kettő sima. Jó ha az alomtálca minnél mélyebb. Szerintem legalábbis. Mi sparos saját márkás almot használjuk. Kiválóan csomósodik és csak ezt szereti. Sajnos mindegyik macskának szinte más a jó, ki kell tapasztalni. Ivartalanítást mindenképp csináljátok. Ha jelöl, az bizony elég szagos... :) Javaslom ha van facebookod akkor lépj be a Pesten hallottam macskákkal csoportba, sok hasznos információt találsz, a fájlok rovatban pedig megtudhatod melyik a legmegfelelőbb táp és nedves eledel a cicádnak. Mi az almot amint tudjuk takarítjuk ha belepiszkít. Ha nem takarja be akkor elég büdi tud lenni...:) Az alomtálcát érdemes hetente fertőtleníteni hogy ne kapjon fertőzést. Attól is függ milyen koszos. Nálunk táp mindig van elöl ha nem vagyunk itthon akkor is tud enni. Alutasakosat heti 4 szer adunk. Az ajánlott etetési útmutató egyébként rajta van a táp csomagolásán. Bármi kérdésed van írhatsz nekem is. Remélem valamit tudtam segíteni. Legyél boldog cicatulajdonos ! 🐈
2018. júl. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Első körben szerintem is orvoshoz vigyétek. Ő majd tájékoztat az oltásokról, ad neki féreghajtót és bolha elleni szert. Nekünk nyitott alomtálca van, valamiért idegenkedek a fedettől. Mi az Auchan saját márkás alomját használjuk, eddig bevált. Napi 1x ki szoktam takarítani. (Nyilván, ha pont látom, hogy épp kakil, akkor rögtön kiszedem). Így sosem büdös. De lehet kapni alomillatosító porokat is. A száraztáp a fontosabb, abból kapjon jó minőségűt, magas hústartalmút. (A Fressnapfban a Premiere márkájú is jó és nem drága) Én konzervet csak heti 2-szer adnék neki, már ha megeszi. Az enyémek csak a szószt nyalogatják le róla. Tejet adhatsz neki, de csak laktózmenteset. Víz mindig legyen neki bőven kitéve. Eleinte ne ijedj meg, ha izgága, sokat játszana, esetleg vadnak tűnik. Kicsi még, idő kell neki. :)
2018. júl. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Még az előző vagyok, kaparófa mindenképp kell de szeritnem 2 is jó ha van. Cicafekhely nem kell, helyette inkább szerezz be egy dobozt, azt hidd el sokkal jobban élvezik :D. Nekünk legalábbis sosem használta a cicafekhelyet. Imádják ha a magasban lehetnek. Érdemes kialakítani neki a falon egy polcos részt ahol mászkálhat ahol esetleg szintén tudja a karmát koptatni. Nem tudom hogy hosszú szőrű lesz e, de jobb ha kiskorában szoktatod hozzá minnél több dologhoz!!! Pl nekem hosszú szőrű cicám van és a fenekét sokszor meg kellett mosni mert hát ügyetlenül piszkított... Jobb ha egyszer legalább szimpla vízben meg van fürdetve. Meg a fésülés is fontos még ha rövid szőrű is. Hámot is jó ha hamar használ ha esetleg ki szeretnéd vinni sétálni pl teraszra vagy járdán. Ami még kell az a macskahordozó.
2018. júl. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi, mint írtam, orvoshoz mindenképp visszük :)
2018. júl. 30. 12:14
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is falu macsekom van, taknyos, büdös, bolhás-férges árva baba volt. Én azzal kezdtem, hogy fürdés, mert egy merő retek volt, aztán másnap doki. Ő mindent adni fog, amire szüksége lehet.


Ha csak benti, egy furminator kefét még vennék a helyedben, az jól fog jönni, ha már levedlette a baba szőrét és neki áll izomból szőrt hullajtani. Plusz ha sok pénzed van, egy robotporszívó is jó barátod lehet. Készülj fel rá, hogy minden (szó szerint) macskaszőrös lesz. Sajnos ezzel nem lehet mit kezdeni.

2018. júl. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!