Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskát miben kell füröszteni,...

Macskát miben kell füröszteni, hogy ne vakarózzon állandóan, mert vélhetően bolhás?

Figyelt kérdés
Sajnos a macska állandóan vakarózik és tépkedi is a saját szőrét, ilyen picurka kis csomókban. Vakarózik, rúgja magát, és a fogával is próbálja kiharapni a bolhát a szőre közül, rágja, és nyalja a szőrét. Valamilyen samponnal kellene megfüröszteni, esetleg porzószerrel beszórni, vagy elég lehet a bolhanyakörv is?

2018. dec. 15. 21:35
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Mindenképpen egy spot-on lenne a legjobb. A nyakörv nem célszerű macskáknak, mert balesetveszélyes. Nekünk az Advantage, Advocate, Broadline, illetve a Stronghold Plus vált be. Fürdetni meg hát... Szerintem 100-ból 99 macska gyűlöli a vizet, én például a véremet adtam, amikor a kandúromat muszáj volt gyógysamponnal kezelni bőrbetegség miatt. :)

Egy szó mint száz, spot on a cica nyakára úgy, hogy esélye se legyen lenyalni.

2018. dec. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Spot-ont ajánlok én is. Kinti cica? A fekhelyeit is le kell fújni, erre jó az állatpatikában kapható neostomosan, ampullában veszed, feloldod a megadott mennyiségű vízben és bepermetezed a helyét. Ha benti cica, akkor a benti helyeket is be kell fújni vele, de az macerásabb és utána ismételni kell heteken keresztül.
2018. dec. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
9%
Van a Zeolit nevű por. Azzal is lehet fertőtleníteni a fekhelyét.
2018. dec. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A Neostomosan jó szinte az összes élősködőre.

[link]

2018. dec. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22%
Spot on, de nem ártana megfürdetni bizony, mert a bolhaürülék is ugyanúgy viszket a bőrén!! Biztos, hogy bolha? Nem lehet, hogy allergia miatt tépi a saját szőrét??
2018. dec. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Ha már ilyen súlyos a helyzet, akkor inkább állatorvos! Mert létrejövő hámsérülés el is fertőzödhet, plusz attól, hogy vakarózik nem csak bolhás lehet!


Ilyenkor kevés már a spot-on, a sampon, a nyakörvet meg inkább hagyjuk, az igazán hatékony 5-6000ft-nál indul.


De ha biztos vagy a bolhában, akkor ilyen súlyos esetben én a VIRBAC Effipro sprayt szoktam javasolni, azonnal max 1 nap alatt leöli a bolhákat. ( Addig

gondosan zárd el őt, pl. a fürdőszobába.)

A fekhelyét stb. neostomosannal kezd le és az egész lakást (főleg ahol jár-kel ) alaposan takarítsd ki vele!



*egy állatorvos asszisztens

2018. dec. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Abban végülis nem vagyunk biztosak, hogy bolha, éppenséggel lehet rühes is, de nem akarunk találgatni, valójában kóbormacskáról van szó, csak időnként etetjük, meg gyógyítgatjuk is. Tavaly télen egy nagy seb volt az melső lábának tövénél, az oldalán, ami vélhetően kutyaharapás lehetett, vagy pedig drótkerítésbe akadt bele, ezt sikerült meggyógyítgatni házilag: genny kinyomkodása, alkoholos fertőtlenítés. Egyébként nagyon aranyos, intelligens macskabácsi.
2018. dec. 16. 05:40
 8/9 anonim ***** válasza:
én bolhairtó port feloldottam vízben és azzal mostam át a szőrét, ha kapsz jó az a neostomos is amit az előző linkelt
2018. dec. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Neostromosan oldatban meg kell fürdetni kétszer egymás után 3 nap kihagyással. Ezután havonta Advocate cseppet kell rá csepegtetni. A helyét piretrines porral kell beszórni.
2018. dec. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!