Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meddig emlèkezik egy macska a...

Meddig emlèkezik egy macska a felnevelő gazdàjàra? Egy hònapja albèrletben vagyok ès nem ismer meg:- (

Figyelt kérdés
5 ès fèl èves a fekete cicàm. November 25.èn albèrletbe költöztem külön az èlettàrsammal, a macska a szüleimmel maradt otthon. Tegnap hazamentünk ès mintha màr nem ismert volna meg, bizonytalan volt. Olyan èrzèsem volt mintha " az energiàim" nem tetszettek volna neki.

#macska #memória #kapcsolat #gazdi #cica #macskàk intelligenciaja #macskàk emlèkezèse
2019. jan. 1. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy megismert, csak nem tudta mire vélni a helyzetet. Az ő kis világában hihetetlenül nagy dolog, hogy több, mint egy hónapig nem lát, nem ritka, hogy megsértődnek.
2019. jan. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
14%
Nem, tenyleg nem ismert fel. A macskak nem okyan okosak mint egyesek hiszik. Egyszer volt ket kismacskank egyik eltunt egy napra a masik meg mar meg se ismerte. Ennyit errol.
2019. jan. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
De megismert, csak furcsállta a helyzetet.
2019. jan. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos emlékezett rád, csak megsértődött, hogy otthagytad.
2019. jan. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Nem konnyu kerdes.


Mert hasonloan az emberekhez, a memoria mukodese naluk is eltero lehet.

Lehet hogy epp egy olyan peldanyt fogtal ki , aki valoban feledekeny.


Ellenben en is inkabb a sertodest tartom lehetseges verzionak, 5 ev , az nekik is 5 ev. Es nagyon meg tudnak haragudni ha azt hiszik otthagytad oket.

Fokent ha erosen kotodott hozzad, es ehhez meg az is hozzadhat, ha nem tul autonom szemelyiseg.

2019. febr. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Enyém többször volt hosszabb időre (évek) másokra hagyva. Látogattam rendszeresen, minimum évente. Volt, hogy idegenként kezelt, de olyan is számtalanszor előfordult, hogy azonnal ismerősként üdvözölt. Olyan is volt, hogy egy pár órán át zavarodott volt, látszott rajta, hogy nehezen idézte fel, ki is vagyok én. Pár nap alatt viszont kezdtek neki derengeni a dolgok, utána ugyanolyan haver voltam, mint előtte, és ki is fejezte az átmeneti gazdi felé, hogy hol is a helye hozzám képest a szemében. Az ő memóriájuk máshogy működik, mint az emberé. De valójában életük végéig képesek megismerni a gazdájukat, akihez igazán kötődnek. Tudják valahol, hogy mi a helyzet. Sajnos olyan is van, hogy az előző gazdáját nem tudja elfelejteni egy macska. Ilyenkor rendesen depressziós lesz, éhezteti magát stb. Szóval ezekkel a dolgokkal nem árt vigyázni, vannak érzéseik, csak nem egyből fogható, hogy mi van a fejükben.
2020. dec. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A nagynéném évente egyszer jön hozzánk és feltételek nélkül megismeri a macskám. Sőt, egyből úgy bújik hozzá a macska ahogy csak a nagynénémnek szokott hízelegni.
2021. máj. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!