Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám nagyon köhög, mit...

A macskám nagyon köhög, mit tehetek?

Figyelt kérdés
A cicámon 3-4 napja betegség jeleit látom, de állatorvoshoz holnap után tudom vinni, holnap még nem lesz nyitva. :(( Köhög, hangosan, nehézkesen veszi a levegőt, könnyedzik a szeme, alig eszik. Gyógyszert fog felírni valószínűleg az orvos, vagy komoly anyagiakat igénylő műtét? Hogyan tudnék segíteni az orvosig neki? Meg fog halni mert súlyos betegsége lehet? :((( Tudom, hogy ennyiből néhány kérdésre nehéz válaszolni, de kívámcsi vagyok ezekből a tünetekből milyen fajta betegségekre lehet következtetni, hátha van itt állatorvos vagy egy ember, akinek járt így macskája.
2019. jan. 2. 00:03
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Anya szerint holnap nem szoktak nyitva lenni az állatorvosok, igaz lehet, vagy csak mondja hogy kihúzza magát az egészből...?
2019. jan. 2. 00:04
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ügyeletes orvos szokott lenni. Ha csak gubbaszt, akkor biza sürgős eset. De tényleg nem ártott volna korábban elvinni.

Az én tippem az, hogy egy antibiotikumos kúra és átvészeli.

De minél előbb kap gyógyszert, annál gyorsabban gyógyul. Vigyétek el holnap!

2019. jan. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Holnap (2-án) már munkanap van, mindenki dolgozik normál rendben. Persze, az állatorvosok többnyire vállalkozók, lehet, hogy a tiétek pont szabin lesz még, de általánosságban dolgoznak. Tehát valamilyen orvost tuti találtok, ne hagyd magad.


Oltva van a cicus? Ennyiből az első tippem a macskanátha lenne, az bizony veszélyes is lehet. Ha oltva van ellene, akkor is valamilyen legúti betegség, az a jobbik eset. Műteni nem kell, gyógyszert fog kapni, meg szemcseppet, persze attól függően, hogy mit állapít meg. Ha viszont nem kezelitek, lehetnek sajnos súlyos szövődményei, a doki mindenképp fontos lenne.

Amit tenni tudsz, hogy érd el, hogy egyen, igyon - adhatsz neki akár húst apró falatokban kézből, ami nem túl rágós, és persze ne legyen fűszeres, illetve ha nem akar inni, akkor próbálkozz kortyokban, akár a tenyeredből ha felnyalja, ha azt sem, akkor fecskendőből muszáj erővel megitatnod (azt reggel gyógyszertárban kapsz párszáz Ftért), mert ha kiszárad, legyengül, az legalább olyan veszélyes, mint maga a betegség.

A dokitokra meg keress rá neten, ha van honlapja, vagy akár fészen oldala, ott biztosan leírta a nyitvatartást. Ha tényleg nem dolgozik holnap, akkor is bátran hívjátok fel telefonon, hogy mit javasol.

2019. jan. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nincs oltva macskanátha ellen.

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!

2019. jan. 2. 00:56
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Holnap már hétköznap lesz, és rendelnek az állatorvosok. Biztos kap több napos antibiotikum injekciót a cica. Szerintem ez nem fog sokba kerülni.
2019. jan. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
8%

1 szem augmentint vagj 8 fele es 8 napon keresztül ad be neki szemenként.( ajánlom hogy egy nagyon pici vízbe tedd bele, oldódjon fel, es egy fecsivel lődd be neki a szájába mert nem fogja kajaval megenni)

A szemet es a nozijat natúr kamilla teával borogasd

Nasopax orr cseppet fújj neki naponta 2x3 fujast.

Emberi berescseppet keves kamilla teába tegyel bele 3 cseppet es 2 naponta szinten nyomd le neki a torkán!!

Illetve en sok tyúkhusleves levet adtam neki összevágott zoldseggel feher répa sarga répa, 2 naponta egy keves tejet....

Es van ez a mentolos wick zsele azt minden nap legalabb 4x az orra alá dugtam max 1percig...


Ha nem akar enni, akkor botturmixal ossze kell pepesiteni a kajat es szinten fecsivel lenyomni a torkán...

Es arra figyelj ha nem iszik magatol akkor fecsi,viz,e elé a torkán a folyadékra nagyon figyelj oda!!! Naponta legalabb 7-8 szór Itasd meg!!

2019. jan. 2. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Ma (2.-án) egészen biztosan van állatorvos nyitva, vidd el azonnal, ha még nem tetted.

Gyógyszereket fog kapni, injekciót és tablettát utána, műtét ehhez nem kell.

Súlyos beteg, ne várj vele, mert belehalhat kezelés nélkül.

Lehet macskanátha, tüdőgyulladás, ezerféle fertőzés...

Sok halálos macskabetegség ellen van védőoltás, ha meggyógyult, utána ezeket érdemes beadatni neki!

2019. jan. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hősök vagytok, mindannyiótoknak nagyon köszönöm a válaszokat!! Megy a zöld kéz mindenkinek. :) ❤
2019. jan. 2. 11:51
 9/11 anonim ***** válasza:
81%
Emberi gyógyszerrel semmiképp se kísérletezz nála, butaságot javasoltak, akár halálos is lehet!
2019. jan. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
25%

Az állatorvos is ugyanúgy augmentint ad neki, csak mas néven!:)

Minden macskamat ki tudtam igy gyógyítani a macskanathabol élnek es virulnak....semmi bajuk nem lesz...

2019. jan. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!