Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most költöztem uj helyre, az...

Most költöztem uj helyre, az eddig mindig nyugodt macskám teljesen meg van bolondulva. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

6 éves, eddig problémamentes macska. Most éjjel végig nyávog, kaparja az ajtót, kaparja az almot, majd felváltva, ki akar menni a szobából, érezhetően csak rinyál, óbégat (erős hangja van, nagydarab cica).

Komolyan megfordult a fejemben hogy kivagom a pi.ba. 3 órát aludtam miatta, ma állásinterjúkra kell mennem....

Sokszor volt utaztatva, sok helyen járt mar, de ha en vele voltam, könnyen vette a dolgokat. Most meg mint egy őrült. Nem ilyennek ismerem. Megfordult a fejemben, hogy ha ez minden éjjel igy marad, akkor leszedálom.

Mit tehetek? Se a szidas, babusgatas, simogatás nem jött be, 10 mp múlva kezdte ujra.


2016. szept. 1. 05:05
 1/5 anonim ***** válasza:

A macskák helyhez kötöttek, sajnos egyáltalán nem bírják a költözködést, egyszerűen "haza" szeretne menni.

Ismeretlen helyre került, nincs ott a szaga, nincs meg a régi helye, persze, hogy cirkuszol szegény :)

Az én macskám már attól meghülyült, hogy kicseréltük az ágyat, mert pont azon volt neki megjelölve a saját kis "fészke", egy idegen környezet egyenesen kiidegeli őket.

Vegyél Feliway sprayt vagy párologtatót, az megnyugtatja majd.

Olyan feromont bocsájt ki, amivel a cicák akkor jelölnek, amikor boldogok, jól érzik magukat.

Egy kicsit otthonosabb lesz úgy neki az új lakás.

2016. szept. 1. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nekünk egy idő után megszűnt a cirkuszolás és most jobban szereti ezt a házat mint az előzőt:)
2016. szept. 1. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy rokonom macskája is teljesen ki volt amikor házfelújítás miatt át kellett költözniük a szomszéd lakásba.Elmondásuk szerint 1 hétig sírt a macska és látszott rajta nem találja a helyét. Pár éve új helyre költöztünk és nagyon féltem, hogy mi lesz a macskánkkal aki ráadásul kinti életet él.Meglepetésemre azonnal megszokta környezetét, uralja az egész terepet.Amíg nem laktunk itt a kertünkben állandó jelleggel lehetett látni idegen macskákat. Most csak a miénket.

Szerintem légy türelmes vele. Idő kérdése és megszokja.

2016. szept. 1. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális és természetes. Néhány hétig még ez lesz, aztán lassan ráébred, hogy sosem kerül vissza a régi otthonába és lassan megszokja az újat. Most még nem érzi magát biztonságban.
2016. szept. 1. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ket helyen is lakott, sőt, az elmúlt hónapban egy 3. helyen is berendezkedtünk, s csak ezután költöztünk be (tegnap) a végleges helyre. Tehát gyakran volt változás, nem lett úgymond kiszakítva sem a megszokott helyről. Hozza van szokva az utazáshoz, változáshoz.

Valószínűleg a szomszéd szobában elzárt másik cica irritálja. Még nem akarom hogy találkozzanak.

Remelem a legjobbakat ma estére :)

2016. szept. 1. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!