Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi tápot adjak fejlődésben...

Mennyi tápot adjak fejlődésben lévő macskámnak?

Figyelt kérdés
Márciusi születésű maine 5,6kg. A leírás szerint 75g-ot. Belegondolva a kamasz fiúk is sokat esznek és a macskám is eszik és nyávog,hogy éhes. Most este és reggel adok neki 40-40g-ot. Biztos nem kevés neki? Hogy fog megnőni nagyra,ha keveset eszik?

2019. jan. 7. 07:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Ennyitől fog nőni és nem elhízni :) Ha az állatorvosod nem tartja alultáplàltnak, akkor nyugodj meg. Egy elhízott cica fogyóztatása problèmásabb (az ismerősömé megtàmadta a gazdit, ha nem kapott enni...) mint hinnèd.
2019. jan. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én annyit adok nekik, amennyit jó étvággyal megesznek.Ha éhes, ennie kell, nem abból indulok ki, mit írtak a tápra.Adj neki többet.Ha eleget mozog, nem fog elhízni, és jó nagyra megnő.Éhesen nem jó neki.

Én reggel-este adok nekik nyers vagy főtt húst, táp egész nap előttük.Mégse híznak el, tudják ők mennyit egyenek.

2019. jan. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem minden macska tudja, mennyi étel ideális neki, rengeteg elhízott macskát látni. Ők is különbözőek, ki kell tapasztalni melyiknél mi működik.
2019. jan. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem él aktív életet. Egész nap fekszik alszik. 1órát ha játszik a nap folyamán.
2019. jan. 7. 13:17
 5/8 anonim ***** válasza:

6,5kg-s ragdollom van. Én mindig hagyok előtte száraz tápot, így annyit eszik, amennyi jólesik neki. Most a fajtatápot kapja és jutalomfalatkaként Apllaws csirkéset és Taste of the Wildot. kb 200g-t eszik egy nap, de nincs elhízva. Néha kap natúr tonhalkonzervből, mert azért szó szerint teljesen megőrül, ha megéri a szagát.

A fél napot átalussza, de estefelé nagyon be tud durvulni, rohangál fel-alá a játékegerét kergetve :) Amíg kicsi volt Royal Canin Kittent kapott, de már nem emlékszem hány grammot evett. :S

2019. jan. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: Royal Canin fajtatápot kapja, a márkát lehagyam véletlenül :$
2019. jan. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is mindig van kint száraztáp. Cicáink nincsenek elhízva, talán pont azért, mert tudják, hogy bármikor ehetnek, így nem habzsolnak. Pláne fejlődésben lévő cicánál nem kell félni az elhízástól. A maine 2 éves koráig nő. Nem baj, ha lusti, ők ilyenek...

Cicáknak jobb, ha naponta többször picit esznek, és akkor, amikor a bioritmusuk megkívánja. Az enyémek pl. éjjel meg hajnalban ropogtatják.

2019. jan. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, próbáld ki, ha előtte a száraz, és napi kétszer mást is kap, akkor nem fog annyit enni.Amelyiknek beosztják a kajáját, az mindig éhes, mindig várja, és mikor kap végre, akkor sokat eszik!

De amelyik többször is ehet, egy idő után rájön, nem kell telezabálnia magát, és naponta többször eszik belőle, de csak pár szemet egyszerre.

Én ezt tapasztaltam 35 évnyi macskatartás során, és nem 1-2 macska egyszerre, hanem sok.

Amelyik csak szárazat,konzervfélét kap, az jobban elhízik, mert sok felesleges kalórai van bennük.De amelyik alapvetően húst eszik főve, nyersen, az nem hízik el, mert az szín fehérje.

2019. jan. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!