Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassam le rola, hogy...

Hogy szoktassam le rola, hogy a szobaban pisiljen?

Figyelt kérdés
Van neki szep kis almos kuckoja, es bele is jar, a szobaba csak hobbibol szokott bepisilni, mert az alom tiszta,es az ajto is mindig nyitva van neki hagyva.Az elso naptol kezdve szobatiszta volt, utobbi idoben szokott ra erre, regebben nem csinalta.Nem ertem miert, mert ott el sem tudja kaparni, meg semmi.Egyszeruen a kore pisil.Amugy meg kicsi, kb 3 honapos.Mit csinaljak vele??
2010. jún. 29. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:
30%

aha.

és milyen állatról van szó?

2010. jún. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hat, ha a macskakhoz tettem a kerdest, akkor valoszinuleg macskarol van szo...es kutyaknak altalaban nincs almos talja, se a horcsogoknek.
2010. jún. 29. 20:38
 3/9 Holdtündér ***** válasza:

Sajna velem is hasonló a baj. :S

Van két cicám, az egyik szépen használja az almot. A másik nem. Már külön almot vettem neki, gondoltam talán finnyás a másik cica szagára. De csak akkor használja az almot, ha ráteszem. Már eléggé kitapasztaltam hogyan viselkedik amikor ürítenie kell és akkor rohanok vele az alomhoz.

De nem csinálhatom ezt vele élete végéig. Nem tudom mi bajuk lehet. Az enyém két hós.

2010. jún. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De pont ez az, hogy az enyem hasznalja az almot, e ha bent van a szobaban, akkor nem megy ki, hanem a foldre pisil.Szerintem lusta kimenni, vagy nem tudom.
2010. jún. 29. 21:05
 5/9 Holdtündér ***** válasza:
Igen! Mostanában (mióta megvettem a másik alomtálcát), azóta ha kint van a konyhában vagy előtérben, rámegy. De a szobából nem megy ki. Ez van az enyémmel is, csak kicsit félreérthető voltam.
2010. jún. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amikor látod,hogy kapar akkor mindig tedd bele az alomba.Majd újból megtanulja az egészet!Eleinte mindig bele kell tenned az alomba,de aztán megszokja.Nekünk ez vált be,igaz még csak 2 hónapos kiscicák.
2010. júl. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Holdtündér ***** válasza:
Az előttem válaszolótól kérdezném, mivel nálunk is ilyen bajok vannak. Neked a cicáid közös almot használnak? Én már vettem nekik külön alomtálcát, az egyik abba jár amelyikbe éppen gondolja, a másik meg egyikbe sem. :(
2010. júl. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Holdtündér:

Gondolom, az egyik macskád túlságosan domináns, és lenyúlta mindkét almot, a másik meg nem mer miatta bemenni. Vagy felosztották a terültetet, és mindkét alom a másik macska "törzsterületére" esik, ahol a másik macsek nemkívánatos vendég.

Csak tippelek: az első esetben talán segítene, ha büntetnéd a másik macskát, ha nem a neki szánt almot használja. Talán elszokna onnan, és be merne menni az első is.

Ha viszont a terület felosztás a probléma, akkor az segítene, ha áthelyeznéd az első macska almát az ő területére.

2010. júl. 3. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Holdtündér ***** válasza:
Most átraktam az egyik almot egy másik szobába. Remélem ott már jó lesz. :) És nagyon köszönöm.
2010. júl. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!