Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le a fogcsik...

Hogyan szoktassam le a fogcsikorgatásról? 2éves és olyan szinten csikorgatja a fogait, hogy a szomszéd szobában hallani.

Figyelt kérdés

nappal,ébren csinálja.és hiába szolók nem hagyja abba.már van mikor szegénykémnek elkezdem mondani, hogy nem szabad és már sír is, pedig magyarázatot is mondok hozzá, nem csak úgy ráparancsolok.

egyébként árt neki a fogcsikorgatás, vagy csak rosz hangja van?


2010. szept. 23. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Beszélj neki arról, hogy a fogakra szükség van, így letörnek. Akkor csúnya lesz és elfeketedik, és nem tud majd rágni.

Tereld el a figyelmét, minden esetben.

2010. szept. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos art neki, vagyis a fogacskainak. Parom csinalja minden ejjel, allitolag a feszultseg, stressz miatt. De nem hinnem hogy a 2 eves fiadnak tul stresszes lenne az elete. Igazabol nem tudom mi lenne ra a megoldas, ejszakara en arra gondoltam, hogy vannak azok a fogvedok amit a boxolok es jegkorongozok is hasznalnak, azt lehetne betenni a szajaba, ha elviseli, de ez csak tuneti kezeles. Az okat kene kideriteni. Kivancsian varom a valaszokat en is. Jo babazast es jo egeszseget nektek!
2010. szept. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha megszokta, illetve ilyen típus, akkor sajnos nem tudod leszoktatni. Esetleg nappal oda tud rá figyelni, bár ahhoz kicsi még, de éjszaka ezután is csikorgatni fogja. Ahogy összeszorítja, kiölik a fogak egymásból az ideget, szóval nagyon rossz ez a dolog. Nekem emiatt kellett gyökérkezelni 2-t is, mert kinyírtam éjszaka a szorítással és csikorgatással...

Fogdoki tud csinálni a száj alapján ilyen fogsoremlőt, amit be kell rakni mindig éjjel, és úgy tartja a szájat, h ne érjenek össze a fogak... Nem kellemes, de vmit vmiért. Meg kéne kérdezni, h ilyen kiskorban lehet-e ilyet, m ugye folyamatosan nő az állkapocs, stb, szerintem, egyelőre nem, de mindenképp beszéljetek fogorvossal (ilyet sztem csak magánban csinálnak, meg nem is kéne sztk-n kockáztatni...), mert ez a későbbiekben nagyon hátrányos lesz...

És tényleg a streszs csinál ilyet, lehet, hogy a te gyerkőcöddel is sokminden történik mostanában, - a jó stresszt is értem ezalatt, - sok játék, stb, és az agy így dolgozza fel éjszaka a nappal történteket. Felnőttkorban migrént is okozhat, szóval sokrétű ez a dolog...

2010. szept. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ti nem csikorgatjátok éjszaka a fogatokat? mert ez lehet egy tanult szokás is...

a fogorvos tud segíteni, van direkt emiatt éjszakai fogvédő.

ez egy alvászavar, stressz, szorongás okozza. Nyugodt környezettel, sok beszélgetéssel, foglakkozással csökkenthető a mértéke.

2010. szept. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek de írtam,hogy nappal csinálja, nem mikor alszik.éjjel még nem hallottam tőle.
2010. szept. 23. 21:59
 6/6 anonim válasza:
Az én unokatesóm is ezt csinálta, és ő kórházba került kivizsgálásra és pszihológushoz is kellett járnia, bár ő nem 2 éves volt hanem 6-7-8-(?).
2017. ápr. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!