Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Befogadtam az utcáról egy...

Befogadtam az utcáról egy kb.3 hetes kiscicát! Lehet, hogy beteg?

Figyelt kérdés
Arra lettem figyelmes az ablakomból, hogy az autók között rohangált az úttesten. Gyorsan lementem érte, felhoztam magamhoz. Megetettem, megitattam, megmosdattam. Most békésen alszik, de mégis aggódom. Kamillás főzettel mostam meg, mert a szemei körül nagyon csipás volt, és még mindig könnyezik a szeme. Az orra kicsit sebesnek tűnik. Illetve mielőtt elaludt, furcsán tüsszögött. Féltem őt is, és magunkat is, nehogy vmi fertőzést elkapjunk. Vinném azonnal állatorvoshoz, de csak hétfőn lesz legközelebb. Mit tanácsoltok?
2008. nov. 8. 16:18
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Cicáknak nincs olyan nátha jellegű fertőzésük, ami emberre terjedhetne. A csipás szem nem is feltétlenül utal betegségre, kismacskák gyakran csipásak. Az enyémeket hetekig kamilláztam, mire rendbe jöttek. Tulajdonképpen csak élősködőket lehet elkapni tőlük, azt meg kivédheted, ha addig is minden étkezés előtt kezet mosol, mielőtt féregteleníteni tudjátok őt.
2008. nov. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez valószínűleg nem veszélyes. Kamillázd naponta párszor, és minél hamarabb vidd dokihoz a féregtelenítés, bolhátlanítás (a macskabolha az emberen is megél!) és ha kinti cica lesz, akkor az oltások miatt.
2008. nov. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

3 hetes, az még nagyon kicsi. Speciális gondozást igényel, az állatorvostól kérj tájékoztatást.

És nagyon szép Tőled, hoyg befogadtad! Örülök ha ilyenről hallok, ekkor látom, nem én vagyok az egyetlen, aki szereti az állatokat! Az én cicusom is talált! (8 éves)

2008. nov. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem idősebb mint 3 hetes, mert a 3 hetes cicunak még éppen kinyilt a szeme és anyatej kell neki. Kamillás főzet jó a szemének, de szerintem semmi bajotok nem lesz tőle. Ha bolhás akkor mehet rá a frontline sprayt, az 2 napos kortól adható. Aztán majfd az állatorvos beoltja.
2008. nov. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! megnyugtattatok :)

Igen, lehet igazad van, kicsit nagyobb lehet. De nem sokkal... Igazából nem tudom, mert soha nem volt még cicám! Sajnos most sem lesz, mert kollégista vagyok, velem nem lehet, így keresek neki egy szerető gazdit.

OLyan mint egy kisbaba, eszik, alszik, játszik :) Teljesen a szívemhez nőtt.

Lenne még egy kérdésem. Lehetséges az, hogy a kamillás borogatástól vörös, gyulladt a szeme? Vagy náluk is előfordulhat "megfázás"? Mert az orra is folyik... Nem tudom mióta lehetett az utcán... :S

2008. nov. 8. 20:54
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek, írj mailt! Küldök egy nagyon hasznos olvasmányt a kicsi cicák felnevelésével kapcsolatban!

A csipás szemek ilyenkorban a LEGVESZÉLYESEBBEK! Azt muszáj megmutatni állatorvosnak, ő kifogja különleges gyógyszerrel tisztítani, ugyanis, ha nem tisztítja ki a cica megvakulhat! Várom e-mailed, átküldöm az irományt, amivel én már számtalan három-négy hetes macskuszt felneveltem, nem nehéz, csak az elején ;)

2008. nov. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg mavskanáthája van, az okozhatja a csipás szemeket meg a prüszkölést. Ez egy vírusos betegség, emberre nem terjed, de cicákra veszélyes. Orvos kigyógyítja antibiotikummal.
2008. nov. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!