Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nyalja magát folyton a...

Miért nyalja magát folyton a macskám? Más macskát is nyal néha még engem is akar.

Figyelt kérdés
Tavaly túlélt egy autós balesetet aztán volt szőr miatt egy hányós időszaka. Most meg nyalja magát meg más macskát is. Aztán így tiszta nyál a szája is nyálas. Amúgy kedves aranyos dörgölőzős macska.
2019. febr. 18. 21:25
 1/7 A kérdező kommentje:
Bár néha neki áll akármelyik macskát gyúrni is. Mint amikor régen szopott az anyjánál. Persze a többiek nem nem értékelik ezt.
2019. febr. 18. 21:33
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem is nyal a macska. Főleg a kezem szokta nyammogni ha az ölemben van. Így mutatja ki hogy szeret,takarít meg "mosdat". Egymással is azért csinálják. Olyan mint embereknél egy ölelés.
2019. febr. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen csak néha már eláztatja a saját bundáját.
2019. febr. 18. 21:50
 4/7 anonim válasza:

Jézus...


Mert így tisztálkodik, ezbeddig nem tűnt fel?

2019. febr. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én alomtestvéreknél láttam ilyet. Egymást dagasztják és egymás szőrét "szopják". Gondolom, ez valami ösztönös, kölyökkori "emlék". Nyugtatják magukat. Nagyon aranyosak ilyenkor.
2019. febr. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Aranyosnak az csak amikor már tiszta nyál a farka...kicsit fura. Na meg nem győzi az ember a szőroldót adni neki.
2019. febr. 19. 23:02
 7/7 anonim válasza:
A helyedben felhívnék egy állatorvost, hogy mondja meg érdemes-e bevinni ilyen szokatlanul nyálas mosakodás miatt vagy nem. Ki tudja mi állhat a hátterében. Lehet, hogy már látott ilyet és tud rá valami megoldást, vagy lehet, hogy azt mondja, a balesettel van összefüggésben és esetleg nem tud ezen segíteni. Egy telefont megér szerintem.
2019. febr. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!