Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meggyógyulhat magától a...

Meggyógyulhat magától a macska törött lába?

Figyelt kérdés

Nem biztos, hogy törött, de nem lép rá, szóval mindenképpen sérült. Pár hete van egy "új" macskám. Igazából nem az enyém, csak mostanában ide jár aludni, meg megeszi az én macskámnak kirakott száraz kaját, meg szoktak együtt játszani. Egy ideje már neki is adok enni. Szívesen fogadja a kaját, de megfogni nem hagyja magát. A lábtörlőn szokott üldögélni, de ha valaki jön ki-be, akkor elrohan pár métert, aztán visszaül. A tálkához is csak úgy megy oda, ha már 2-3 lépést hátráltam.

Pár napja látom, hogy valami történt az egyik első mancsával, és aggódok érte.


2019. márc. 3. 10:19
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
A te törött lábad meggyógyulna csak úgy, magától?
2019. márc. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Manócska1 ***** válasza:
100%
nem biztos hogy elvan törve,de jó lenne ha látná orvos
2019. márc. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1-es, köszi az oltást, nagyon sokat segítettél.

2-es, szerintem is, de nem tudom, hogy fogjam meg. Már mindenféle csapdán gondolkodtam. Valahogy becsalni a macskahordóba és gyorsan rácsukni, vagy nem tudom. Attól félek, ha csak így közvetlenül rárontanék, mondjuk amíg eszik, és elbénázom, soha nem jön vissza.

2019. márc. 3. 12:00
 4/10 anonim ***** válasza:
Dobj rá hálót.
2019. márc. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%

??

Nem oltásnak szántam, csak próbáltalak egy visszakérdezéssel rávezetni, hogy szerinted melyik törött csont gyógyul magától.

De ezzel a paranoiás, mindenkit egyből támadó stílussal keress fel pszichológust, mert nem normális...!

2019. márc. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A csontok maguktól is összefornak, az a nem mindegy, hogy hogyan. (Ezért kell orvos, hogy megfelelően sínbe tegye.)


Hálót bizalmatlan macskára? Kiváló ötlet.

De sajnos én se tudok jobbat, csak annyit, hogy étellel és türelemmel elnyerni a bizalmát. Esetleg egy zárható helységben etetni, hogy rá tudd csukni az ajtót és sérülten sikerülhet zárt helyen megfogni.

2019. márc. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A törés még a jobbik eset, mert ez nem feltétlen az lesz. Simán lehet, hogy összeverekedett egy másik macskával és belekarmoltak a lábába. Ha ez a helyzet, akkor orvos nélkül vérmérgezésben elpusztul.
2019. márc. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kérj segítséget állatvédőktől, tudnak adni macskának való csapdát kölcsön, ami kifejezetten arra van, hogy emberkerülő cicákat befogjanak. Vagy akár segít is valaki, ha kéred. :)

Írj az állatmentő sereg cicás osztagának, írd le a problémát, ha tudod, fotózd le a cicát. Ők fognak tudni ajánlani szervezetet, aki a te lakhelyeden illetékes (ha amúgy nem ismernél).

2019. márc. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is a csapdázást javaslom, állatmentőknek van. Én legutóbb úgy kaptam el cicát, hogy amikor láttam, hogy ott van az udvaron, akkor tettem csak ki a csapdát, mert másképp a sajátokat kaptam el. Csapdástul is el lehet vinni állatorvoshoz, a vad állatokat még a csapdában elbódítják és úgy veszik ki a kezeléshez, aztán hordozóban adják vissza.
2019. márc. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Teknikailag begyógyul de sajnos láttam már macskát így összefort lábbal, a csontok teljesen rosszul nőttek össze, örök életére sántítani fog.
2019. márc. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!