Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet valamit tenni a macskámé...

Lehet valamit tenni a macskámért, amíg elvisszük állatorvoshoz? (többi lent)

Figyelt kérdés
Kb 5 napja a macskám farkát megharapták a tövénél és elfertőződött, elvittük állatorvoshoz, ő fertőtlenítette adott antibiotikumot, de tegnap elkezdett gennyesedni újra nagyon, ma nem annyira. Kenegettük betadinnal, de nem tudom mennyire van jól, lázas e stb... szerintetek holnapig túléli? Mit lehet csinálni?

2019. márc. 10. 09:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem várnám ki a holnapot, visszavinném most, még ha drága is az ügyelet. Ha a balesete óta, azaz 5 napja kapja az antibiotikumot és még mindig lázas sőt nagyobb mennyiségű genny ürül akkor nincs jól a cicó, nem használ a gyógyszer.
2019. márc. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A közérzete milyen? Eszik, iszik és mozgolódik rendesen? Ha nem nagyon, akkor szerintem ne halogasd. Vidd vissza az állatorvoshoz biztos ami biztos. Nehogy láza legyen.
2019. márc. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
Persze, hogy túléli! Macskáknál gyakori az ilyen, ha megsérülnek, viszonylag lassan, de biztosan gyógyul. A Betadine tökéletes rá, a dokitól meg majd kap megint antibiotikumot.
2019. márc. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
8%
Macskáknak nem véletlenül van 9 élete, ha nem üti el egy autó vagy tépi még szét egy kutya, akk túléli.
2019. márc. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Legjobb elvinni állatorvoshoz, akkor is, ha nincs baja.

Ha rosszul forr össze, utána nagyon nehéz megjavítani.

2019. márc. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ma nem tudom elvinni.. messze van nagyon az ügyelet, szüleim nem lennének benne amúgy se, vidéken lakom. Egyszer kapott antibiotikumot szurival, amikor elvittük az állatorvoshoz a 2. napon (akkor vettem csak észre, nem voltam nagyon otthon, a többiek nem vették észre). A szuri előtt nem tudta felemelni a farkát, mostmár teljesen jól tudja mozgatni stb. de akkor ez nem jelent sokat gondolom. Kenegetem betadinnal, holnap elviszem, ennél korábban nem megy..
2019. márc. 10. 12:39
 7/8 A kérdező kommentje:
Eszik, iszik, viszont inkább csak fekszik, néha mozog. Szerencsére nem egyedül van, mert tesója is ott van.
2019. márc. 10. 12:41
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem semmi gond :)
2019. márc. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!