Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

Miért csúnya a macskám szőre?

Van egy hosszú szőrű kiscicám.A szőre állandóan össze-vissza áll.Naponta kifésülöm,de mindig össze kócolódik neki.Ráadásul fehér is és folyton "fekete" lesz ahogy játszik.Kinti cica nem jöhet be a házba anya nem engedi.Már 8 hónapos és már elég nagy szerintem ahhoz,hogy rendbe tartsa a szőrét.Az utcában van egy család akiknek van 4 hosszú szőrű cicájuk ők is kinti cicák és ők nem csapzottak.

Naponta fésülöm őt és utána 2 perc és újra csapzottnak néz ki.Nem beteg az biztos.Csak folyton kócos lesz főleg a hasa és a mellkasa.

Mit csináljak,hogy ne legyen folyton kócos?

Keress kérdéseket hasonló témákban: macska, fésülés, kölyök macska, fehér

márc. 11. 12:37  Privát üzenet  

A válaszok
Nyírd meg. Vagy xard le. Ha őt nem zavarja akkor téged se kéne. Ha zavarná mosakodna

A válasz 17%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont márc. 11. 12:53 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Hát,de engem érdekel elvégre az én cicám.Nem kérhetem a szomszédtól,hogy tartsa rendbe,ezt nekem kell.

Engem is zavar és anyukámat is mindig azt mondja rá horror filmbe illő macska.

# 2/4Időpont márc. 11. 13:08 Privát üzenet
ha kinti macska akkor mindig is gubancos lesz. szőrtípustól is függ hogy kócos vagy nem. annyit tehetsz hogy rövidebbre nyírod.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont márc. 11. 13:18 Privát üzenet
Hosszú szőrű macskát nem igazán szoktak kint tartani. Pont ezért. Meg azért, mert azt hiszik, hogy valami nemes fajtatiszta macska és még a végén el is lopják.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont márc. 11. 13:57 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miért változhatott meg az ivartalanitott 3,5 eves macskám hangja?
A macskám oldalán volt egy 2-3 centis dudor, az így kidurrant vagy nem tudom és lett ott egy olyasmi mint egy kikapart nagyon csúnya pattanás. Nem rég vérzett is. Mit tegyek vele?
A macskam nyakanak a jobb oldali reszen nagyjabol a fule alatt van egy csunya seb Hivjak allatorvost?
Csúnya, gennyes seb van a macskám fülében és fején, kezelem, de nagyon nehezen gyógyul. Lehet ez valami bőrbetegség?
A macskám álla ki van dörzsölve, és ezt magának csinálja de már elég csúnya, mit tegyek?
A macskám mancsán van egy elég mély vágás (nem tudom mi okozta) eléggé csúnya, mit tudok vele csinálni, kössem be? Nem tud ráállni szegény. Sajnos gennyedzik is. Orvoshoz nem igazán tudok eljutni.

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!