Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bántja a fajtiszta macskám a...

Vanessza099 kérdése:

Bántja a fajtiszta macskám a másikat?

Figyelt kérdés

5 macskánk van. A fajtiszta whiskas macskám sosem volt egy szent, néha-néha odacsapott a másik sima házimacskáknak, de egy éve ide került hozzánk az utcába egy kismacska, amit befogadtunk. Emlékezeteim szerint eleinte nem volt ilyen, de az utóbbi 3-5 hónapban ez a whiskas macska teljesen megőrült, és feltett szándéka ártani ennek a befogadott cicának. Tudni illik, hogy ennek a macskának brutális körmei vannak és azt vettem észre, hogy torokra megy a kiscicánál. Utána olvastam kicsit és talán féltékenység miatti agresszió váltja ki ezt belőle, de arra tekintettel, hogy másik macskát is bántott korábban... Hát nem tudom. Van valakinek valamilyen ötlete? Hogy mit tehetnék, hogy veszítsen az agressziójából, ne akarja kivégezni a másik cicát?

Nincs ivartalanítva ugyanis legtöbben azt mondják, hogy lehet nyugodtabb cica lenne, de az agressziója megnőhet. Fiú cicáról van szó és lány cicust bánt.



2019. márc. 16. 09:08
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Fajtatiszta macskád van. Amit a tenyésztő eleve ivartalanítási kötelezettséggel ad oda, amit belefoglal a szerződésbe, elvileg kedvencnek vetted és nem továbbtenyésztésre.

Már rég ivartalaníttatni kellett volna.


Első körben ki kellene ivartalaníttatni mindegyiket. Aztán ha ennyire utálja a kiscicát, akkor fokozatosan kellene (kellett volna) összeengedni őket.


Nem tudod külön zárni? Aztán amikor enni kapnak, akkor egymás mellett etetni őket és csak felügyelettel összeengedni.

Amikor látod, hogy menne neki, akkor pedig avatkozz közbe és ne engedd! Nekem a lány macsekom volt ilyen marha, én levágtam a karmait, hogy ne gyepálja folyamatosan a kicsit.


Nálam jó fél év volt, mire elfogadta a kiscicát és csak mostanában alszanak együtt...5 év után. De az én nőstényem extrán antiszociális volt.

2019. márc. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!