Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vajon az én hibám hogy a...

Vajon az én hibám hogy a cicám így viselkedik? Van másnak is hasonló viselkedésű cicája? Egész nap csak egyedül szeret lenni, és mindig másik helyiségben mint én. Soha nem jön a közelembe.

Figyelt kérdés
A cica egészséges, kiegyensúlyozott kedves dorombolós és játékos is játszani lehet csalogatni és hempergéssel fejkörzésekkel mutatja hogy örül. De a közelünkben nem marad. Nem hogy ölben de abban a helyiségben sem ahol vagyunk. Van néha ritka alkalom de szinte soha. Egész nap csak egyedül van. Figyel minket ha valamit csinálunk de nem jön oda csak ha éhes. Ha én bemegyek a szobába ahol fekszik látom hogy nyugtalanná válik és fészkelődik aztán elmegy. Nincs semmilyen kapcsolatunk. Hat éves majdnem hét. Kicsi korában velem aludt mindent együtt csináltunk. Lehet az oka ennek az hogy asztmás lettem és éjjel egy külön szobában alszik és be van csukva az ajtó? Sajnos így is sokat fulladok. Kérlek a miért tartasz macskát, meg a rossz gazdi vagy kommenteket mellőzzük, mert régóta keresek megoldást de mivel ilyen a macska, más se akarja örökbe fogadni. Köszi ha valaki tud tanácsot, vagy segítséget.

2019. márc. 22. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát nem biztos, hogy mással is ilyen lenne a macska. Lehet, hogy kivirulna. De gondolom, mikor oda akartad adni valakinek, elmondtad, hogy ilyen. De veled/veletek ilyen.

Szóval mikor asztmás lettél, beraktátok éjjelre egy szobába, és rázártátok az ajtót.

Azota is kb távolságit tartasz tőle egészségügyi okokból.

Tehát : mikor kicsi volt, imâdtátok egymást, mindig együtt voltatok. Aztán asztmás lettél. Ekkor éjjelre bezártátok egy szobába. Gondolom ezután nem bújtál vele össze ötpercenként.

TE változtattad meg a kapcsolatotokat a macskával. Eleinte ő nyilván nem értett semmit, részedről maradt a távolságtartás és a különzárás. Ma már a macska is tartja a távolságot és hülyén néz rátok.

Túl nagy csodálkozni való nincsen. Olyan, mintha szakítottál volna vele, minden ok nélkül.

Gondolom az asztma ki van vizsgálva. Az asztmához pont nem értek, mondjuk én fulladok, csak emésztésrol.

A macska boldogtalan. Oda kéne adni valakinek. De nem így, hogy így állítod be a cicát, mint ahogy itt leírtad, hanem lehetőséget kellene biztosítani neki, nem kell előre elmeszelni. Írod, hogy a macska öröm reakciói megvannak (hempereg, stb). Ha kérdezik, mondd, hogy már nem olyan jo a kapcsolatotok, mert beteg lettél, és nem tudsz annyit a közelében lenni, es ő ezt nem érti. Ha odamegy egy gazdijelölt, akkor ő hívogassa a macskát, ő próbáljon vele kapcsolatot teremteni, simogatni, beszélni hozzá, látni kell, hogy reagál a macska. Te /ti húzódj(atok) a háttérbe. Ez nem hazugság. A megfelelő emberre jól fog reagálni a macska. Meg kell adni neki az esélyt.

Ki kell faggatni a gazdijelöltet, csak megbízható helyre szabad odaadni, kapcsolattartással. Maradjon meg az az esély, hogy ha valami nem működik, akkor visszavihessek nektek, azért, hogy probléma esetén a macskát ne az utcára, meg még rosszabb helyre dobják ki. Tudod, milyen szörnyűségek vannak

Szóval kultúrembereknek adjátok. (nem adjuk léhűtőknek, szaporítógyanus embereknek, stb, kérdezd meg hogy tartaná, mit engedne meg neki, milyen kaját adna, stb).

Bocsánat, túl sok állatvédelmi posztot nézek, már minden eszembe jut.

Ja, a lényeg : szerintem egyedüli macskának adjátok, se kutya, se másik macska ne legyen a háztartásban. Hadd legyen egy saját gazdija.


Most én itt arról írtam, hogy adjátok oda a macskát.


A B verzió az, hogy megtartod, mert szereted, de valamit kezdeni kell akkor. Nem hinném hogy ilyen feliway meg ilyenek segítenek. Amit írtam, hogy hogy romlott el a viszony, ott lenne a megoldás is a kapcsolat javítására. Ha az egészséged is javulna, stb.

2019. márc. 23. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyrészt igazad van de nem egészen. Rögtön éjjeli elzárással kezdtük mert már allergiás voltam előtte is és az orvos azt mondta így megpróbálhatjuk. Nagyon szerettem volna cicát és anyukámék macskájára nem alakult ki asztma. Egy évig így ment az éjjeli elzárás ellenére imádott velünk lenni nappal. Aztán ivartalanították és utána kezdett elmaradozni és egyre magának valóbb lett. Ő szakított vagyis lassan eltávolodott. Én nem kerülöm egyáltalán, azért szedek egy halom gyógyszert h vele lehessek de elvonul tőlem. A férjemet jobban szereti. De hozzá se bújik amúgy és nem keresi de reggelente simogatást kér tőle. Tőlem nem. Az örömreakciók megvannak velem.is hempergés fejkörzés pislogás dorombolás. Sokat játszunk nem hiszem h boldogtalan csak valamiért nincs igénye többre. Vagy nem tudom. A gazdikeresés nehézkes de rajta vagyunk. Csak mikor meglátják hogy ilyen, visszakoznak. Az idegenektől még jobban fél ha nem vagyunk ott. Még anyumtól is tart pedig rendszeresen jön.
2019. márc. 24. 08:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is macskaszőr allergiás vagyok, plusz sokféle növényre is. Viszont soha nem csuknám ki sehová a cicám, inkább gyógyszert szedek. Annál is inkább szedem a gyógyszert, mert a növényeket, melyekre allergiás vagyok, sem tudom kizárni az életemből.
2020. jún. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért kell más helyen töltenie az éjszakát.Ha régen együtt aludtatok, akkor te szakitottad meg a kapcsolatot, cica felfogás szerint. A cica nem ért emberül, nem érti hogy allergiád v. betegséged van. Neked kell lépni,amit cicósága is megért, vagyis visszaállitani az éjszakai együttlétet, kedveskedni vele, ha nem is rögtön, ő látni fogja, hogy megint szereted.Te vagy az ember, itt neked kell alkalmazkodni, vegyél magadnak gyógyszert!Sajnáéom a cicót, olyan, mintha kirugtad volna az életedből. Neki fontosabb a testi kontaktus, mint hogy játszol vele, v, kaját adsz.
2023. jan. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves aldebaran7, a kérdésben is benne van hogy a macska az első naptól külön alszik tőlünk, nem rúgtam ki sehova. Az ivartalanítás óta változott meg. Azóta eltelt pár év öregszik és kicsit közvetlenebb is lett talán a korral jár de ölbecica nem lett soha és nem is lesz. Szedek gyógyszert de éjjel fulladok ezt nem várhatja el tőlem senki. Kedves anonim amit én végig csináltam azért hogy ne kelljen megválnom tőle azt senki nem csinálná egy állatért. Az együtt alvás az egyetlen amit nem tudtam megtenni ettől a macska élete még teljes. Az enyém nem. De az ugye senkit se érdekel ebben a tökéletes álszent világban.
2023. jan. 26. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!