Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hétvégén meglógott a benti...

Hétvégén meglógott a benti kandúrom. A rengeteg keresés, hívogatás hatására hazatalált tegnap este. Mikor érdemes féregtelenítőt adni neki?

Figyelt kérdés

Nem lehet tudni hol járt, miket evett össze, és milyen macskákkal került kapcsolatba.Szeretnénk megóvni őt is, magunkat is a lehetséges férgektől.Nem tudom, hogy ma érdemes-e már bevetetni vele a tablettát?Este megfürdettem bolhariasztós samponnal.Bolhák ellen is kapjon még valamit pluszba?

Mielőtt nekem támadtok, 2 hét múlva van időpontunk ivartalanításra, ezért is érintett még pluszba rosszul, hogy lelépett.Köszönöm a segítséget.



2019. márc. 26. 07:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy épségben előkerült. :)Remélhetőleg nem kapott el semmit, de azért figyeljetek oda rá.


A cica oltásai rendben vannak (kombi, esetleg leukózis ellen)? Bármi sérülést találtatok rajta?


Féreghajtó pasztát/tablttát (amit szokott) én úgy tudom, kaphat (akkor is, ha mostanában kapott), de azért érdemes elolvasni a tájákotatót, vagy érdeklődni az állatpatikában, állatorvosnál.


Szerintem a bolhasamponos fürdetés bőven elég volt, de azért figyeld, nem vakarózik-e a cica. Gondolom, átnézted alaposan, de érdemes lehet kullancsokat is keresni benne. (Sajnos már megjelentek... :/)


Esetleg, ha belefér, egy gyors kör az állatorvosnál FIP/FELV/FIV gyorstesztre, csak hogy tuti megnyugodjatok. :)


Bármi egyéb szinte biztosan kiderül még az ivartalanítás előtt.


Minden jót nektek!

2019. márc. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én tennék rá bolha elleni cseppet. Lepetézhettek a bundájában ha összeszedett pár bolhát.

Féregtelenítőt is adhatsz neki nyugodtan.

2019. márc. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jó kívánságot. Nagyon örülünk, hogy baj nélkül megúszta a kalandot. Teljes épségben került elő. Oltott cica.

A féregtelenítőt már meg is kapta. Holnap akkor veszek neki bolhairtót is. 🙂Majd irány a műtét, remélem utána lenyugszik.

2019. márc. 26. 20:02
 4/4 anonim ***** válasza:
A féreg a legkevesebb, amit elkaphat az utcán. Fertőző macskabetegségek testnedvekkel terjednek. AIDS-re nem is oltanak. Írták a teszteket, jó ötlet. Írod, hogy oltva van, kérdezd meg az orvost, hogy mivel van oltva. Pl. a Purvax-ból (kombinált) van kisebb és nagyobb. Nyilván a kisebb-ben nincs benne minden, ami a nagyobb-ban.
2019. márc. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!