Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám beteg, mit lehet...

A macskám beteg, mit lehet vele csinálni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A macskám megfázott de elég durván. Köhög,tüsszög,be van dugulva az orra és nehezen kap levegőt,keveset eszik. Már több mint 2 hete járunk vele orvoshoz,enyhültek már a tünetek de még mindig beteg. Ma kapott másfajta gyógyszert hátha az jobb lesz. Az lenne a kérdés,hogy lehet kapni macskáknak vitamint vagy valami immunerősítő táplálékkiegészítőt/tápot? Vagy esetleg valami házi praktika?

2019. márc. 28. 19:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
53%
Kamillás gőzölés ha kézbefogható a macska. Egy lábos forró kamillafőzet fölé borítsatok pokrócot és üljetek be vele a macskával. Vagy ha van hordozó kosara az mégjobb ha beteszitek abba, mellé a főzetet kívülről és rájuk a pokrócot. 15 percig hagyd úgy. Olyan pokrócot használj ami nem sűrű szövésű átmegy rajta a levegő. Nehogy megfulladjon a végére. Kézbe tartva csak akkor próbálkozz ha nagyon szelíd az állat nehogy a vége égési sérülés legyen. Mi tüdőgyulladásos tengerimalaccal csináltuk ezt. Meggyógyult! Egyébként van cicavitamin is. Állatpatikában kapható. Bpen az Andrássy úton volt régebben ilyen bolt. Nem tudom megvan e még. Még probiotikum is van macskáknak.
2019. márc. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Házi praktikànak talán a tojás sárgáját (fehérjèvel nem szabad egyszerre adni) mondanàm, mert sok vitamint tartalmaz. De én csak barfos cicának adtam eddig, tápos nem tudom hogy reagálna.

Amúgy nagyon sok vitamin van a piacon. Mivel rossz az ètvàgya, így talàn a calo-petet ajànlanám, ez egy energiás paszta, amit teljes tápláléknak is lehet adni.

A gőzölés is jó ötlet. De az is sokat segíthet, ha csak ameddig valaki fürdik a fürdőbe becsulkjàtok a cicát. A párás levegő könnyíti az orrjáratok tisztulását.

Esetleg ha van infralàmpátok azzal is melegíthetitek a cicát. Sokat jelent nekik, ha extra testhőt kapnak.

2019. márc. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Kifogom őket próbálni;)
2019. márc. 28. 20:34
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kapni vitamint. A fressnapfban tuti van, de allapatikaban lehet több fajta is. Én adtam amikor betegek voltak.

Ha megerősödik, kapjon kombinált oltást mindenképp.

2019. márc. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Immunerősítőből a Vetri DMG cseppeket dicsérik sokan.
2019. márc. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Én macskáknak való Béres cseppet használok, állatboltban vettem.
2019. márc. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
50%
2 hét után már egy tenyésztést kellett volna csinálni, hogy pontosan milyen bacija van és arra specifikus kezelést kérni.
2019. márc. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat!

Antibiotikumot kapott plusz még egy injekciót aminek nem tudom már a nevét. A vizébe pedig valamilyen port kellett rakni,hogy felköhögje ami leragadt. Szerintem macskanáthára nincs külön gyógyszer.

2019. márc. 29. 07:37
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Plusz egy pont a Vetri DMG-nek. Elég drága, de az én állataimmal csodát tett.
2019. márc. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kapni vitaminpasztákat, pl. ismert márka a Gimcat, vagy a fressnapfben is van, vagy a macska Béres csepp. Utóbbi nehezen adagolhato, mert a vizébe/ételébe kell cseppenteni- sose fogod megtudni, hogy megette-e.


Minden ilyennek van ára, úgyhogy ha túl olcsó, gyanakodj :).

2019. márc. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!