Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám beteg, mit lehet...

A macskám beteg, mit lehet vele csinálni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A macskám megfázott de elég durván. Köhög,tüsszög,be van dugulva az orra és nehezen kap levegőt,keveset eszik. Már több mint 2 hete járunk vele orvoshoz,enyhültek már a tünetek de még mindig beteg. Ma kapott másfajta gyógyszert hátha az jobb lesz. Az lenne a kérdés,hogy lehet kapni macskáknak vitamint vagy valami immunerősítő táplálékkiegészítőt/tápot? Vagy esetleg valami házi praktika?

2019. márc. 28. 19:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Sziasztok. Valakinek hátha ez a segítségére lesz.


Az utcán találtunk egy kiscicat ( mostmar másfél éves ivartalanított szépséges cica ❤) nagyon soványan hoztuk be -5 fokbol 1 heti teljesen rendben volt nagyjából felhizlaltuk... Utána jöttek a gondok...


Eleinte csak tusszogott

Utána már az orra is folyt 2 nap mulvan bedugult.. Utána csipasodott a szeme szegények... A fránya macskanatha..


Sajnos akkor nekünk sem voltak fényesek a körülmények,nem volt pénzünk allatorvosra...

Viszont valami megoldást találni kellett hogy megtudjuk menteni a kiscicat...

Sok sok olvasgatas után találtam egy blogot..


●1 szem Augmenti

●1db wick mentol zselé

●1 db nasivin orrspray

●berescsepp

●kamilla tea

● hazi tyukhusleves leve, répa krumpli karalábé pepesitve ( ha megeszi a cica a zoldseget, nekünk makunk volt mert megette és azóta is "koveteli"😁)


■ az augmentint 8 egyenlő részre felkell darabolni nagyon pici vízben feloldani 1 db-ot (azért pici vízbe hogy egy fecskendovel tudd megitatni vele mert nem igazán tolerálja a gyogyszet)

8 napon keresztül mindennap nagyjából ugyanabban az időben itasd meg vele a kis darab augmentint.

■2 naponta egy fecskendő langyos kamilla tea bele 3-4 csepp Berescsepp.

■ a wick mentolos zselét naponta legalább 5x az orra alá tenni legalább 2 percig ( nem biztos hogy jól fogja viselni) utána orrspray fújni neki azt is naponta 5x.

Érdemes:

Reggel 6-kor

Délelőtt 9kor

Délután 12kor

Délután 3kor

Délután 6-kor

Este 9-10 óra környékén mielőtt elmenne aludni a cica..

Már a második napon észrelehetett venni a kulonbseget nem volt taknyos a nozija bár még szipogott, nem volt csipas a szeme...

8-ik napra teljesen meggyogyult a cica... azóta is hálás vagyok annak az embernek aki írta ezt a blogot..


Azóta minden rendben a cicaval a mi anyagi helyzetünk is rendbe jött ivartalanitva,oltva, fereghajtva.. egészséges Szép nagy cica 😻

2019. aug. 22. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

11-es: lefagytam. Kb életveszélyes is lehet egy macskának amit ide leírtál, az embernek való orrspray allergiát is okozhat, az augmentin megölheti a macskát.


Azon kívül, hogy egy igen nagy, buta TÉVESZMÉBEN élsz.


Századjára leírom: A MACSKANÁTHÁT HERPESZVÍRUS OKOZZA. NEM NÁTHA!!!

Nem megfázás! Herpeszvírus!


Mikor szedsz te herpeszre Augmentint?? Azon kívül, hogy az embernek való gyógyszer megölheti az állatot.


A macskanáthát okozó Herpeszvírust a kiscica az anyjától kapja az anyatejjel.

Állatorvos ad rá megfelelő gyógyszert (injekciót) és benne van a kombinált oltásban is. (gondolom nincs oltva a macskád).


Egyedül a kamillás lemosás stimmel a fentiekből, de attól nem gyógyul ki a macskanáthábol.


Ja, ezeket 2 naponta magyarázzuk el itt a gyiken. Miért is kéne visszaolvasni, én nem is értem....

2019. aug. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ja, állatorvosra nem volt pénzed, béres cseppre, meg wickre meg ilyenekre meg igen?
2019. aug. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Kedves emberek :)

Elmondom nektek hogy az orvos is az augmentin használja csak más neven 🙄🙄

2019. aug. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
És ha az értelmes emberek közé tartoznàl akkor látnád hogy igen is be van oltva a macskám 🙃
2019. aug. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

De nem fogjak neked elmondani, mert akkor nem lenne értelme az egeszenék. .

De csak megsugom neked..:)

Keresztapukam allatorvosra volt, sajnos 43 évesen autobalesetben elhunyt, csak jobban tudja a dolgokat ő mint te..:)

Úgyhogy örülnék neki ha legközelebb akkor okoskodnal drága ha értesz is valamihez :)

2019. aug. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
11. és gondolom még néhányszor ő. Valóban lehet (és létezik állatgyógyászatra kifejlesztett változatban) augmentint adni a macskának, sőt egy halom más antibiotikumot is. És tényleg lehet néha felaprózáni a humán dózist. De (főleg itt ahogy a kérdező írta, hogy már 2 hete járnak orvoshoz) macskáknál a 2 hét az sok. Ilyenkor egy tenyésztés és ott a labor megnézi, hogy a betegséget okozó törzs milyen antibiotikumra érzékeny (mi ezt végig csináltuk kutyával is macskával is), és akkor a megfelelően kiválasztott antibiotikum adható nekik (ha más nem humán változat megfelelően átszámított adagban). De ezt egy labornak meg kéne előznie. Nyilván ha egy területen már volt 5 beteg állat és ebből 3 esetben volt labor és ugyanazt hozta ki a másik 2-t lehet már ugyanúgy kezelni mert valószínűleg ugyanaz a törzs okozza a tüneteket. Egyébként ezt csinálja az emberek esetén a HO is, hogy tudja, hogy a körzetében már több emberen az adott időszakban jó volt egy adott antibiotikum akkor a többinek is azt adja, ha mégse akkor ő is csináltat tenyésztést (ami néhány nap alatt megvan).
2019. aug. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok neked a drágád, te eszes. Úgy írogassál ide ilyeneket, hogy bármiféle elvetemült elolvassa, utána embergyogyszerrel fogja tömni a kutyáját meg a macskáját, amibe az bele is halhat. Volt itt már olyan, akinek a 3 hónapos kutyája a nagymama szívgyógyszerét ette meg mert szétszóródott. Utána itt óvatosan megkérdezte, hogy lehet - e baja tőle. Sokaknak itt nincs pénze vagy akarata orvoshoz vinni az állatát és házi praktikákkal kísérletezik rajta. Úgyhogy felelősséggel tartozol azzal, amit ide beirkálsz.


Egyébként mintha úgy kezdődne a hsz-ed, hogy "probáljátok ki, nekünk bevált", majd hirtelen elokerül egy állatorvos nagybácsi.


Megtalaltam egy augmentin kontra macska részt egyébként, amit voltál szíves említeni.


Meg egy másikat is.

[link]


ennyit erről.

2019. aug. 28. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Arról én nem tehetek hogy, az orvos össze vissza adott be a macskanak mindent ;)
2019. aug. 28. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
És én a 11-es nem a 16-os vagyok..
2019. aug. 28. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!