Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica beszoktatása több cica közé?

Cica beszoktatása több cica közé?

Figyelt kérdés

Van több mentett cicám.Mindet egyesével fogadtam be.Soha nem okozott gondot az új kis jövevény beszoktatása a többi közé.Lakásban élnek,egy elkerített udvarrészre kijárnak, teteje is van, így nem éri őket baj.

2 hónapja került hozzám egy akkor kb.3-4 hónapos cica,kemény fagy volt,kidobták törött lábbal, súlyos sebekkel, beteg szemekkel, macskanáthával, soványan.

Azóta karanténban élt,míg fel nem gyógyult,tesztelve lett,oltva, stb.

Most már jól van, elkezdtem szokatni többiekhez.Még soha ilyen nem volt. Eddig az új cicát kellett mindig védenem a többiektől, most először viszont a többi cicát kell védeni tőle.Már megtörtént hogy napokig többször naponta nézegették egymást.

Most már közéjük engedtem,de az új cica folyamatosan morog és üldözi a többi cicát.Rohan utánuk és megtámadja őket, már azt se tudják, hova meneküljenek.Ők nem bántják, félnek tőle.Ez a kis csepp majomka terrorizálja a nagy macskákat, van köztük több is 5-6 kg-os cica.Soha nem volt még így.Ha meg akarom fogni, rám is morog, fúj, és megtámad.

Mintha idegbeteg lenne.Amikor beviszem, onnantól hogy nem látja többit, megint hízeleg, tök kedves lesz.Gondolom hogy a stressz miatt ilyen,a változás miatt, de nem értem miért támad, miért nem inkább ő fél és bújik el?

Valakinek van valami jó ötlete?Hogyan lehetne beszokatni?


2019. ápr. 1. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Fél a többiektöl.

Gondolom kandurka.

Vagy megszokják vagy egyesével ismertesd össze a többi cicával.

De én simán hagynám őket együtt, majd lerendezik.

Persze ráneznek nehogy komolyabb baj legyen belőle.

2019. ápr. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem kandúr.

Azt nem hagyom, hogy lerendezzék, mert súlyos harapások lehetnek belőle.

2019. ápr. 1. 16:33
 3/5 anonim ***** válasza:

Kiscicát nem szoktak nagyon bántani.

Legalábbis nálunk.

Nálunk is a kicsi egy terrorista.

2019. ápr. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Írtam, a nagyok nem bántják, ő bánt mindenkit.

Ma már mintha kicsit javult volna a helyzet.Nem morgott annyit, játékosabban "veri" a többit, nem olyan mérgesen.Reggel van velük 3 órát, délután 4 órát.Annyit tudom figyelni.Meg majd hétvégén egész nap.Kezd rájönni, hogy ne féljen tőlük, nem bántják.

2019. ápr. 2. 12:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Elöszőr arra gondoltam, hogy a sérülései miatt fél a kis drága, de nézem az én kismacskámat, az is ezt csinalja, siman megveri a nagyokat, pedig ő jó helyről jött.

Még a kutyának is nekimegy.

Minden jót kivánok a csöppségnek, és neled is, igazán jó ember vagy hogy segítesz!

Köszönöm

2019. ápr. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!