Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskámban találtam kullancs...

A macskámban találtam kullancsot, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
...elvittem állatorvoshoz kiszedte kapott vagy 5 féle injekciót, kb egy órára rá hányt meg habzott a szája de estére minden rendben volt. Másnap újra doki újabb kullancsok kiszedte injekció de nem hányt viszont ne hajlandó semmit sem enni. Mit javasoltok?
2010. júl. 4. 18:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, szerintem vidd MÁSIK állatorvoshoz. Egy kullancs miatt nem hinném, hogy indokolt lenne 5 db injekció stb, sztem csak pénzt akar keresni, ezért nyomja bele a sok injekciót, amiket utána ugyebár fölszámol neked.Sajnos ezt tapasztalatból tudom, egyszer az egyik macskámat elvittem a helyi állatorvoshoz, mert egy picit sántított, erre az belenyomott vagy 3 injekciót 5000 Ft. ért, a cicának 10 perc múlva elkezdett habzani a szája, és nemsokára meghalt szegény, utána egy másik cicával szinte ugyanúgy jártam....belenyomott x számú injekciót, amitől még rosszabbul lett.....azóta kerestem egy másik állatorvost, aki tényleg csak azt adja be, ami indokolt, mellesleg meg a töredékét kéri annak, mint amit az előző.

Tehát szerintem nézesd meg egy másik orvossal, mert ki tudja, h milyen injekciókat nyomott bele a doki csak azért, hogy pénzt keressen rajtad. Sajnos ez így megy :/

2010. júl. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
WTF? Egy kullancs belemegy és öt szuri? Jópár éves macskagazdi pályafutásom során rengeteg kullancsot szedtem ki a macskáimból, szerencsére egyiknek sem lett baja, pedig hordozhatnak betegséget a kullancsok. De azért nem kell túlreagálni. Valószínűleg nem a kullancstól lett rosszul. Ha van kullancs a macsekba nem kell orvoshoz vinni, te is ki tudod venni. Ha valami baja lesz tőle, akkor vidd orvoshoz, de lehetőleg ne ehhez.
2010. júl. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kutyánál érdemes akár egy kullancs után is az imizol és a gyulladás csökkentők. De a cicák valahogy kevésbé lesznek betegek a kullancscsípéstől.Jobban jársz, ha havonta használsz kullancs ellen is védő cseppet a cicádra, mint az állatorvosnak adni a pénzt
2010. júl. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy kullancs miatt tényleg nem kell még orvoshoz vinni, csak ki kell szedni, és arra figyelni, hogy ne törjön bele a kullancs feje, ha később észrevennél valami rendelleneset rajta, akkor kell csak orvoshoz vinni. egyébként az sem árt, ha be van oltva kullancsok ellen, de egy csípés miatt nem kell még rögtön elvinni. Én idén már vagy 10 kullancsot szedtem ki a macskáimból, és nem kellet orvoshoz vinni őket....!!!DE mivel most már voltál egy orvosnál, aki valószínűleg indokolatlanul adott be ezt-azt, tehát félrekezelte, ezért szerintem mindenképpen nézesd meg EGY MÁSIK orvossal, mert ha nem is a kullancstól, de a fölösleges injekciók miatt lehet, hogy valami baja van, ha hányt is, habzott a szája, meg nem eszik stb.Keress vki mást és vidd el, lehetőleg egy valóban megbízható helyre!!!
2010. júl. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kullancs elleni szereket is érdemes megválogatni. Egy Frontline több, mint 2 ezer forint/hónap (képzeljétek el 5 macskára!), és ahhoz képest nem túl hatásos. Szóval valami mást ajánlok, bár nem úgy tűnik, mintha túl sokszor ment volna bele a macsekodba kullancs.

Ja és 18:23-as voltam.

2010. júl. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vidd el másik orvoshoz. Miért adott neki injekciókat, volt más tünete is a kullancsokon kívül? A macskáknak nem szoktak kullancs miatt szurit adni.
2010. aug. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerencsére a cicák sokkal ritkábban lesznek betegek a kullancstól. Felesleges volt az a sok szuri. Attól lett rosszul. Legközelebb, ha ahhoz a dokihoz mész, az oltási hátuljába mindent írass be.Így, ha elkezeli, a másik orvos tudja, mit kell tennie.

Most várj vele egy kicsit. Talán hamarosan kiheveri az injekciókat. 2---3 nap, és ,ha nincs változás, másik orvos.

2010. aug. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Közel egy hónapos a kérdés, reméljük mostanra már meggyógyult a cica.
2010. aug. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!