Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen almot használtok? Mit...

Milyen almot használtok? Mit lehet tenni a kellemetlen szagok elkerülése érdekében?

Figyelt kérdés

Több féle almot kipróbáltam már, de úgy érzem még mindig nincs meg a megfelelő... megoldás.


Nem tudom elviselni a sz@rszagot..!

Reggel-este kiszedem a terméket, de egyszerűen annyira belengi az egész házat, hiába a rendszeres szellőztetés, folyton érzem, hogy büdös van, már kezdem azt hinni, hogy minden beszívta a szagokat és baromi idegesítő.

Hazajövök munka után és kb megfulladok, olyan állapotok vannak, már nem merek elhívni senkit az otthonomba, mert nem akarok szégyenkezni!


Fedett alomtálca van, billenő ajtóval, szénszűrő rendszeresen cserélve.

Elég alom van a tálcában, el is kaparja.


Egyszerűen nem tudom mitévő legyek, amúgy egy egészséges 2 éves fajtatiszta, brit rövidszőrű cicáról van szó.

Rendszeresen féregtelenített, oltott. Csak szobamacska.


Jelenleg Josera tápot kap, próbáltam étrend változtatáson is, de nem segített.



2019. máj. 6. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Milyen almot használsz, konkrétan?


10 éve, 8 macskánál csak szilikonosat használok NULLA szag van a házban. Mind benti, kifutóval.


A betonit alomnak az baja, hogy gyorsan szagot enged, viszont az tény, hogy jól összeáll/könnyen pucolható és olcsó de napi 2-3x is takarítani kell.


A szilikonos megköti a szagot illetve saját súlyának 4-5xösét folyadékban felszívja majd elpárologtatja a vizet belőle, de hát ára van ugye. Illetve zárt almosban nem fejti ki a hatását, itt rontják el sokan. Amúgy a legjobb és sokáig elég, csak megfelelően kell használni/tisztítani/forgatni.


Vannak még bio-természetes farost/pelllt meg stb almok, rágcsálók alá kiválóak, de macska alá nem (hiába van rajta, hogy macskának is)


A leghatásosabb amúgy ha a betonitot és a szilikátost kevered, de ugye ez plusz odafigyelés...kikell tapasztalni az arányokat, attól függően pisi/kaki több e. Több állatnál ezt lehetetlen kivitelezni.:)


Ha semmi nem válik be és kif. a kaka büdös, az táplálék probléma.

A josera amúgy jó száraztáp, inkább a nedves eledellel lesz a gond...de kipróbálhatsz mást is, zoopluson sok jó táp van ilyen árban és a legjobb húsokkal/belsőséggel és alkalmanként fürjtojással/laktózmentes túróval kiegészíteni nem pedig nedves vagy konzerves vackokkal.

2019. máj. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Érdemes elvinni állatorvoshoz is, mert lehet, hogy egy egyszerűen kezelhető bélfertőzése van és amiatt van sz_rszag. Lehet emellé venni állatpatikában probiotikumot vagy adhatsz napi kétszer fél ampulla Normaflore-t (nekem ezt állatorvos tanácsolta). Az én macskámnak is ez volt a baja. Amióta megvan cicus a sima Sparos 300 Ft-os macskaalmot veszem és a steril Royal Canint kapja/kapta.
2019. máj. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

Mi Premiere Multi-Cat Carbon Controllt használunk. Ez egy fressnapfban kapható csomósodó szilikát alom aktív szénnel, eredetileg több macskás háztartásba, de a mi egy szemünknek is tökéletes. A benne lévő aktív szén olyan jól fogja a szagokat, hogy a konyhában simán elfér a tálca, gyakorlatilag nem ereszt szagot (zárt alomtálca, de a billenőajtót leszereltük a cica "kérésére", mégsem jut ki semmi, aminek nem kellene).


De ha tényleg extrém szagos, az valóban utalhat bél- vagy tápproblémára, ahogyan azt előttem is írták.

2019. máj. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a választ mindenkinek, megfogadom a tanácsotokat.


Elvittem már orvoshoz ezzel a problémával a cicát, volt bélsár vizsgálat is, minden eredménye jó.


Nem eszik konzervet.

2019. máj. 7. 11:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Én a faalapú alomra esküszöm, fa illat van tőle mindig, plusz a párom is olyan, mint te, mondjuk ő szerintem sokszor beképzeli, hogy büdös van, vagy nekem ilyen rossz az orrom :D Szóval a lényeg, nálunk a házban van kettő automata légfrissítő, állandóan azt érzem azóta (43 négyzetméteren az a kettő... :D )
2019. máj. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Javaslom a barf étrendet.

A kutyám 4 éve csak nyers húst eszik, miután rosszindulatú daganattal műtötték. Akkor megfogadtam, hogy soha többé táp.

Azóta lett egy utcáról mentett cicám, aki az első naptól húst kap, és azóta a tesómék cicáját is átszoktattuk. Ő csak benti, előtte irdatlan büdöset kakilt, a hús mellett SEMMI szaga nincs a kakinak.

2019. máj. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Van kifejezetten macska szag elleni sparyy nekünk az vált be
2019. máj. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekünk a zeolit/betonit típusú van már húsz éve. A titok nyitja hogy naponta tisztítod és olyan kieső nyugodt helyre teszed ahol a macska is örömmel használja és ezért nem kapkodja el az eltakarást.
2019. máj. 11. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!