Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik! 20 hetes várandós...

Kismamik! 20 hetes várandós vagyok és pár napja elkezdett kiszáradni a mellbimbóm, néha fáj is, szurkáló, nyillaló érzés. Nem erős, de kellemetlen. Ti mit használtok hasonló esetben? Mivel kenitek?

Figyelt kérdés
2009. dec. 3. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:

A DM-ben vettem terhességi csíkok elleni krémet, amiben illóolaj van. 1000 Ft alatt volt az ára, emlékszem, a márkája Babylove. Ezzel kenem az egész mellemet, mert erősen megnőtt, a bőr pedig vörösödik és feszes rajta, fáj.


A bimbóval óvatosan bánj, a bimbóingerlés oxitocin hormon termelődését okozza, ami viszont méhösszehúzódásokat okoz.


szintén 20 hetes km

2009. dec. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ajajj, akkor ez nem is lesz egyszerű. Eddig is kentem is és masziroztam is a mellem, elég jól elvoltam vele.

Én olajat használok de azzal nem akartam akiszáradt mellbimbót bekenni...

2009. dec. 3. 15:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem van úgy, hogy nagyon érzékeny, de igazából magát a bimbót semmivel nem kenem, meg a bimbóudvart sem. A mellem többi részét pedig hasonló krémmel, mint az előttem válaszoló. Úgy tudom az említett dolgokat azért nem szabad kenni, hogy ne puhuljon fel szoptatás előtt! De lehet védőnő, doki pontosabb választ tudna adni!

Egy majdnem 20hetes :)

19+3

2009. dec. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ismét én, az utolsó: szerintem magát a melledet kicsit masszírozhatod, de nagyon enyhén!!! Ha túl erős vagy, az nem jó tejcsatornáknak! A bimbót ne ingereld!
2009. dec. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Terheseknek való könyvben olvastam, hogy a tejcsatornáknak dierkt jó, ha kimasszírozod őket. Már ilyen korán beindulhatnak a tejtermelő mirigyek, és fájdalmas csomók keletkezhetnek. Nekem is vannak. :-( Ezeket langyos vizes zuhany alatt vagy krémmel lehet kimasszírozni. A bimbóval azonban tényleg óvatosan. Ha csak kicsit masszírozod, bekened, az nem baj, de ne ingereld.


Első voltam

2009. dec. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2009. dec. 8. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!