Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vemhes, szoptatós macska...

Vemhes, szoptatós macska ivartalanítása? Mikor?

Figyelt kérdés

Igen, tudom. Kérlek próbáljatok meg a kérdésre válszolni, köszönöm.

A macskának első vemhességéből 3 cicája született, pénteken lesznek 3 hetesek. Leválasztás után szerettük volna ivartalaníttatni a mamát. 4 napja elkezdett tüzelni, kiszökött. Másnap még keservesen nyávogott, hogy kimenne, következő napra lenyugodott. Szerintem tuti megint vemhes. A doki szerint kockázatos most ivartalanítani, mert elapad a teje, de kockázatos később is ivartalanítani, mert akkor már túl nagyok lesznek benne a magzatok, a véredények megvastagszanak.

Nem tudom mit tegyünk :(



2019. máj. 23. 10:08
 1/6 anonim válasza:

Az én macskámat, pontosan szülés után a 4. Héten ivartalanitották.

Semmi problema nem volt.


Keress másik dokit.

2019. máj. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kedves #1, elapadt a teje a cicádnak?
2019. máj. 23. 11:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Utolsó napos vemhes macskát is ivartalanítanak. Az igaz, hogy kockázatosabb, mint pl most, mert nagyobbak lesznek a kölykök, de ha nincs más megoldás akkor ez van.
2019. máj. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Javaslom, akkor ivartalaníttassátok, ha tényleg vemhes lett, ha a kölykei 7-8 hetesek lesznek, azaz kb. 4-5 hét múlva (de már most kérjetek erre időpontot). Akkor még nem kifejlettek a kölykök benne, de a jelenlegi kölykei is túlélik, ha elapad a teje.
2019. máj. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hátha valaki egyszer idetéved és hasznos lesz neki.

8 hetesek voltak a kölykök, mikor ivartalaníttattuk a mamit, 4 mogyorónyi embrió volt benne. A kiscicák most 12 hetesek, mèg szopnak, bár már nem túl gyakran. Minden tökéletesen rendben zajlott hála az égnek.

2019. júl. 27. 19:31
 6/6 A kérdező kommentje:
8 hónapos korukig szoptak. 😂
2022. jan. 1. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!