Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Baj, ha a macskák szinte csak...

Baj, ha a macskák szinte csak tápot esznek?

Figyelt kérdés
Mióta a Purina One tápot kapják, annyira ízlik nekik, hogy a házi kaját, főtt ételt szinte már nem is akarják megenni, pedig azzal is kínáljuk őket pár naponta.
2019. máj. 28. 23:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha elég vizet kapnak, amúgy nem baj.


Házi koszt nem éppen nekik való, vagy mit értesz ez alatt, szomszéd, még a babfőzeléket is megeteti velük, azt mondta 3 nap után tuti elfogy az is...

2019. máj. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Teljesen változó, hogy éppen mit főzünk, abból ehetnének ők is. Például tésztával, pörkölt maradékkal, akár leves maradékkal is meg vannak kínálva.


Most rendeltem nekik a Purina One-ból nedves tápot is, hogy legalább 2-3 naponta olyat is egyenek. Drágábbat nem tudok venni. Néztem az összetevőket, hogy csak a 16-18%-a hús. De Pl. a Friskis-nek csak 4 %-a...

2019. máj. 29. 00:01
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ragadozók, húsevők. Pont az az egészségtelen, hogy mindeféle szénhidrátos vacakkal tömitek. Házikosztból max a hús való nekik, az is simán főzve, nem pörköltként tésztával.

Nálunk a macska egy kis nyershúson és az alkalmanként leeső kaján kívül nem kap emberi kosztot és makk egészséges.

2019. máj. 29. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően nem baj, ha szinte csak tápot esznek, a macskának benne van minden a tápban, amire szüksége van.

De ehhez egy jó minőségű tápra van szükség. Érdemes picit jobb minőséget választani. Bár a fehérjetartalma egész jó (legalábbis az indoornak, most arra pillantottam rá), de a többi összetevőn lenne mit javítani.


Hasonló áron javasolnám a Premiere tápokat a fressnapfból (4 kilónál 1200/kg ha nem akciós, 10 kg-ban még olcsóbb), egészen vállalható beltartalommal bírnak.


Házikosztból a maradékot felejtsd el, a fűszeres kaja kikészíti a gyomrukat, az emberi fűszerezés nekik túl sok. Külön nekik főzött fűszermentes hús jöhet, csirke (kizárólag csont nélkül, a csirke szilánkosra törik!) akár nyersen is.

2019. máj. 29. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Nem is csodálom,hogy nem kérnek a konyhai maradékból. Azt add a disznóknak! Azoknak való!


A macskák főtt húst ehetnek,de azt sem fűszerezve meg mindenféle szaftba rakva. Nem egészséges a számukra! Ne is próbálkozz ezzel. Bár sejtem miféle gazda lehetsz...

2019. máj. 29. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mivel Purinát esznek csak, így baj. Sajnos egyáltalán nem tesz jót nekik hosszú távon. Persze, hogy csak azt eszik, mert tele van ízfokozóval. Az enyémek is imádják, de emiatt nem kapnak, csak nagyon-nagyon ritkán.
2019. máj. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én most váltottam Iams-re. Sokkal magasabb a hústartalom, nincs benne ízfokozó sem tartósítószer és színezék. Ezt most szeretik. 5 kg-ot szoktam venni kettőjüknek (5.000.-) és elég 1 hónapra. Emellett szoktak kapni főtt csirkét (fűszer nélkül) meg másfajta főtt húst is.


A tápot sem árt néha váltogatni, mert hiába van "tele vitaminnal", kialakulhat hiánybetegség is.

2019. máj. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. És egyébként a Fresnap-ból is lehet rendelni interneten? Tehát, házhoz is szállítanak? És ez az Iams táp hol szerehető be?


Az 5. hozzászólónak pedig megjegyezném, hogy nagyon vicces, hogy itt a gyakori kérdéseken egyetlen olyan kérdést sem lehet kiírni, hogy ne kapjon az ember rögtön támadó, becsmérlő hozzászólásokat. Mint plédául a tiéd, 5-ös. És csodálkozunk azon, mik vannak ebben az országban. Az a legnagyobb divat, és a legkönnyebb út, hogy ha segítő szándékkal kérdez valaki, akkor is rúgjunk csak belé egyet, és becsméreljük egy kicsit, hátha attól mindenki jobban érzi magát. Nehogy már csak válaszoljunk egy kérdésre.

2019. máj. 29. 16:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Én pl kizárólag táppal etetem őket, nasinak van alutasakos is, teljesen jó, gyönyörű cicák. Számukra amúgy sem túl jó az emberi koszt, kivéve persze ha husi.
2019. jún. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!