Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicák hallgatnak a nevükre?

A cicák hallgatnak a nevükre?

Figyelt kérdés
Ha már felnőttként kapják?
2019. máj. 31. 22:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémnek pici kora óta ugyanaz a neve, mégsem hallgat rá 😂 mármint nem akar
2019. máj. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen, egy idő után megtanulják. Nekünk az egyik cicánk kb. 1 éves lehetett, amikor idekóborolt valahonnan (tudom, az még nem felnőtt, de majdnem) és folyton mondogattam neki a nevét, mikor simogattam, meg amikor enni kapott, stb. és kb. fél évvel később ha szóltunk neki, az esetek 99%-ában felkapta rá a kis fejét és néha "válaszolt" is :D (A maradék 1%-ban lustálkodott és úgy tett, mintha nem hallana minket, hogy ne zavarjuk).

Szóval szerintem ha kisebb macskáknak meg lehet tanítani, hogy hallgassanak a nevükre, nagyobbaknak is, csak esetleg nekik több időbe telik hozzászokniuk.

2019. máj. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
A macska nagyjából ugyanannyit ért meg az emberi beszédből, mint a kutya, így a nevét is. A különbség, hogy szarik rá.
2019. máj. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Hallgatnak rá csak az esetek 80%ban lesz@*ják hogy szólsz nekik :D
2019. máj. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen hallgatnak rá :). Nagyon okosak csak ahogy az utolsó válaszoló is írta , van hogy leszarják.

Az enyém a kert végéből fut az ölembe ha a nevén hívom.

2019. máj. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy hallgat, de még nem vettem észre, hogy bármennyire is érdekelné. Arra viszont felfigyel, hogy "cicc".
2019. máj. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Fura, mennyire különbözőek tudnak lenni a macskák.

Az enyémek hallgatnak a nevükre, egyikőjük konrkétan magának választotta (elég cikis, de ha neki ez tetszik, hát legyen :)). A ciccegéstől és egyéb "macskahívó" hangoktól hülyét kapnak. Na arra nem figyelnek egyáltalán, sőt.

Szerintem felnőttkorukban is működhet, ha eleve hajlandó ilyesmire a macsek.

2019. máj. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%
A kiszolgáló személyzet hívó szavára nem szokott reagálni, kivéve ha valami olyasmit remél, ami számára előnyös.
2019. máj. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Csak ha kedve van hozzá. Vagy a kedvenc kajája van a kezedben.
2019. máj. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a többség írta, akkor hallgat rá, ha akar. Viszont ha csak akkor szólítod a nevén, ha enni hívod, mindig hallgatni fog rá, ha szereti a hasát.
2019. máj. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!