Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hanyadik betöltött hetes...

Hanyadik betöltött hetes koruk után mehetnek a kiscicák új gazdihoz?

Figyelt kérdés

2019. jún. 26. 11:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Törvényileg 8, de inkább 12 hetesen.
2019. jún. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az ÁVT szerint 8 hetesen. Ennyit a tökéletes törvényről, mivel a cicákat 12 hetes kortól adják oda a tenyésztők.
2019. jún. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szombaton töltik a 8. hetet.

3 pici született. Egyikük marad, a másikért csakis 2 hét múlva tudnak eljönni, mert messze fog költözni. A harmadik cica szobamaccs lesz a városban. Minden nap ír nekem a leendő gazdi, hogy mikor lehet már vinni. Me adjam még akkor oda? Korai lenne a szombat is?

Mégegy kérdésem van. Anyukát már lehet a hétvégén/jövő héten ivartalaníttatni? Félek, hogy a picik felsértenék a sebet, amikor szopiznak, de sokáig sem akarok várni.

2019. jún. 26. 11:35
 4/9 A kérdező kommentje:
*Ne adjam még akkor oda?
2019. jún. 26. 11:40
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
8 hetes kortól, azaz szombaton odaadhatod már, de tényleg jobb lenne legalább a 10 hetes kort megvárni. Ha a leendő gazdi felelős macskatartó lesz, ezt könnyen be fogja látni. Utána lehet ivartalanítani az anyát is.
2019. jún. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

8 hetesen már nagyrészt esznek önállóan, de fontos szociális készségeket sajátítanak el még ilyenkor a mamacicától és a testvérektől.

Ha nagyon türelmetlen az új gazdi, elvihető, de a cicának jobb, ha még marad - ha nem is 12 hetes korig, de addig, mint a többiek.

2019. jún. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2019. jún. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7!

Írja, hogy nem tanulnak meg kommunikálni más macskákkal. Mi van, ha én egy 4 hetes kismacskát találtam, hazahoztam és mondjuk 2 év múlva találnék még egy cicát. Kinyírják egymást? Komolyan kérdezem.

2019. jún. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem nyírnák ki egymást, csak nehezebben szoknának össze. A mi macskánk pl, mikor új érkezett mellé, úgy próbált közeledni felé, mint felénk szokott, nem macskamódra, hanem amit kvázi az emberi kommunikációról tanult. Az új macska konkrétan hülyének nézte, mikor lebucizta pl, ahogy engem szokott, elhúzódott és nem értette mi van. :)

Néhány hónap alatt azért kábé összeszoktak.

2019. jún. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!